W styczniu rusza produkcja nowego modelu w europejskiej fabryce Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii.Almera roku 2000 to nie tylko elegancka i sportowa sylwetka. To także nowatorskie rozwiązania we wnętrzu, urządzonym w europejskim guście i pod kątem zapotrzebowań europejskich klientów. Przed rozpoczęciem produkcji samochód był poddany szczegółowym badaniom technicznym i użytkowym m.in. na tak wymagającym rynku jak niemiecki. Testowany był m.in. w szkołach jazdy, na specjalnych torach, gdzie jeżdżono nim non stop przez cztery dni. Teraz inżynierowie z Nissana zapewniają, że ich dzieło jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie produktów, zapewniającym wysoki komfort i bezpieczeństwo podróżowania, wykonanym z perfekcyjną dokładnością.Klienci będą zaskoczeni nowatorskimi rozwiązaniami wnętrza nowej Almery. Znalazło się w nim tyle pojemników i schowków, jak w żadnym innym aucie tego segmentu. Wszystko podporządkowane zostało zasadzie funkcjonalności i najwyższej jakości wykonania. Stonowana kolorystyka wnętrza, wysokiego gatunku materiały wykończeniowe, ich faktura i kolorystyka wywołują pozytywne uczucia. Na pierwszy rzut oka widać solidność wykonania i poważne potraktowanie wymagań klientów. Auto sprawia bardzo przyjemne wrażenie.

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo wprowadzonym w Almerze pomysłom. Zacznijmy od schowka na okulary. Prawą reką kierowca dotyka pokrywy pojemnika nad lusterkiem wstecznym i wyjmuje stamtąd okulary. Nad nawiewami w konsoli środkowej kolejny pojemnik na telefon komórkowy czy portmonetkę. W wyposażeniu opcjonalnym umieszczony tu jest wyświetlacz nawigacji.Kolejny praktyczny pojemnik znajduje się tuż pod radioodtwarzaczem. Zmieszczą się tam drobne monety, chusteczki do nosa, mały notes. Umieszczono tam również uchwyty na napoje. W konsoli pomiędzy przednimi siedzeniami można schować kilka płyt kompaktowych i parę innych drobiazgów. Dość pakowny jest również tradycyjny pojemnik w kokpicie od strony pasażera. W kieszeniach w drzwiach zmieszczą się dwie półlitrowe butelki z napojami. Na wieszaczku obok lewej nogi pasażera można powiesić torebkę z zakupami lub osobistymi rzeczami.Również pasażerowie z tyłu mogą znaleźć wiele ciekawych i praktycznych rozwiązań. W kieszeniach przednich foteli zmieszczą się mapy, gazety i inne płaskie przedmioty. W tylnym podłokietniku znajduje się schowek np. na zabawki dla dzieci, zeszyty czy gry komputerowe. Specjalnym paskiem można przymocować teczkę, przenośny komputer, a nawet parasolkę. Nad głowami pasażerów dwie lampki do czytania.Bagażnik ma pojemność około 355 litrów. Po lewej i prawej jego stronie zamocowane są siatki do przytrzymywania drobnych przedmiotów. Można je również spiąć przy podłodze i przymocować wędki albo kije golfowe. W zagłębieniu koła zapasowego znajduje się plastikowa miska do przewożenia mokrych i zabrudzonych przedmiotów.Tak użyteczne rozwiązania we wnętrzu samochodu należą do rzadkości. Podkreślić należy ich wyjątkową praktyczność i ergonomię.

Almera, zbudowana na zupełnie nowej platformie, zdaje się wyznaczać nowe standardy w tej klasie aut.Cena nowej Almery nie jest jeszcze znana. Wydaje się jednak, że będzie to kosztowne auto. Dobre wyposażenie, praktyczne rozwiązania wnętrza, dwa nowoczesne silniki o poj. 1.5 oraz 1.8, wysoka jakość muszą kosztować.