Podobnie jak w poprzednich latach i tym razem nie zabraknie w serialu firmy Suzuki. W barwach japońskiego zespołu w sezonie 2008 samochodami Suzuki Swift Super 1600 wystartują dwaj kierowcy – Estończyk Jaan Molder oraz- co szczególnie miłe dla polskich kibiców, nasz rodak Michał Kościuszko. Począwszy od kwietniowego Rajdu Jordanii trzecim samochodem zgłoszonym przez niemieckiego importera Suzuki wystartuje 24-letni Niemiec Florian Niegel.

Zgodnie z regulaminem serialu, w którym startują samochody z silnikami wolnossącymi o pojemności 1600 cm3 z napędem na 2 koła, każdy z kierowców wybrał 6 rajdów w sezonie, w których może zdobywać punkty. Zarówno Jaan, jak i Michał, kierowcy zespołu Suzuki Sport Europe, wystartują w Meksyku, Jordanii, Italii, Finlandii, Hiszpanii oraz we Francji.

W sezonie 2008 kierowcy samochodów Suzuki będą bronić tytułu mistrzowskiego dla Swifta. Młodzi kierowcy Suzuki ukończyli ubiegłoroczną edycję serialu dla juniorów na dwóch pierwszych miejscach. Dlatego Jaan i Michał mogą spodziewać się wyjątkowo ostrej konkurencji na trasach rajdów w trakcie całego sezonu.

Obydwaj kierowcy Swiftów mają już doświadczenie ze startów samochodami marki Suzuki w przeszłości. 20-letni Molder, którego pilotem będzie w tym sezonie doświadczony Belg Frederic Miclotte, jechał Suzuki Ignisem w Rajdzie Italii 2006, a ponadto sześciokrotniestartował Swiftem, wygrywając kategorię juniorów w Rajdzie Wielkiej Brytanii 2006.

22-letni Michał Kościuszko, zadebiutował w mistrzostwach świata samochodem Suzuki w Rajdzie Szwecji 2006. Tylko dwukrotnie startował Swiftem, ale swój najlepszy wynik w karierze osiągnął w Rajdzie Grecji, wygrywając klasę samochodem Suzuki Ignis. Pilotem Michała będzie doświadczony Maciek Szczepaniak. Dla obydwu załóg Suzuki upały i kurz Rajdu Meksyku będą zupełnie nowym doświadczeniem.

- W Rajdzie Meksyku czeka nas wiele nauki. Na szczęście znam dość dobrze Swifta - mówi Jaan Molder (Suzuki Swift nr 32). To powinno nam pomóc. Zespół Suzuki startował już w przeszłości w tym rajdzie w rundzie JWRC w roku 2005, zajmując wówczas dwa pierwsze miejsca! Myślę, że to dobry znak, chociaż realistycznie patrząc, czeka nas bardzo ciężki rajd. Naszym celem jest osiągnięcie mety i zdobycie punktów.

- To wielka przyjemność powrócić za kierownicę Suzuki Swifta, zwłaszcza mając w perspektywie pełny sezon Mistrzostw Świata Juniorów tym bardzo konkurencyjnym samochodem - podkreśla Michał Kosciuszko (Suzuki Swift nr 35):. Tajemnica sukcesu w JWRC to regularne zdobywanie punktów i to właśnie jest naszym celem. Nie wiem, czego możemy spodziewać się po Rajdzie Meksyku. Nie wiemy jakie będą warunki na trasie, ale powinien to być świetny rajd szutrowy na rozpoczęcie sezonu.

- Rok 2008 będzie niezwykle ważny dla Suzuki - dodaje Nobuhiro 'Monster' Tajima, szef Suzuki World Rally Team. To przecież nasz pierwszy pełny sezon samochodem SX4 WRC. Obok tego zaliczamy kolejny sezon w Mistrzostwach Świata Juniorów, które wygraliśmy już dwukrotnie. P-G Andersson, który zdobył dla nas obydwa tytuły jest teraz jednym z naszych kierowców WRC. To pokazuje, jak wielkie są możliwości awansu dla kierowców Suzuki do najważniejszej, najbardziej prestiżowej kategorii w rajdowym świecie. Mam nadzieję, że Jaan i Michał wykorzystają w pełni szansę, jaka przed nimi stoi, ale by wygrać mistrzostwa, muszą być na mecie wszystkich rajdów. Już w Meksyku będzie na nich czyhać na trasie wiele pułapek, dlatego muszą pojechać rozsądnie i znaleźć balans pomiędzy szybkim, a bezpiecznym tempem jazdy.