Baza Rajdu Nadwiślańskiego nie zmienia swojej lokalizacji, ale rajdowe samochody będzie można zobaczyć nie tylko w Puławach. Ceremonia startu odbędzie się bowiem w jednym z najbardziej rozpoznawalnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w tej części Polski – na rynku w Kazimierzu Dolnym. Aby ułatwić kibicom poruszanie się pomiędzy próbami, sobotnie odcinki specjalne zlokalizowano na południe od Puław. W niedzielę kierowcy będą walczyć na trasach położonych na wschód od bazy rajdu. Organizatorzy zaplanowali także oddaloną strefę serwisową, która będzie znajdowała się w Kraśniku.

Sama trasa jest esencją tego, co Rajd Nadwiślański oferował w minionych latach. Połączenie najlepszych odcinków specjalnych i zwiększenie kilometrów OS-owych (ok. 150 km), zwiększy dodatkowo atrakcyjność rywalizacji oraz zadowoli nawet najbardziej wymagających fanów rajdów samochodowych.

Serwis oraz baza rajdu położone będą, podobnie jak w minionych latach, na terenie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, oferującego doskonałe i nowoczesne zaplecze techniczno-logistyczne. Rajd Nadwiślański będzie obecny także w innych lokalizacjach miasta – gospodarza. Park Zamknięty powstanie na terenie parkingu przed Leroy Merlin, natomiast na BK-1 załogi udadzą się na nabrzeże portowe Marina.

Start w Rajdzie Nadwiślańskim 2016 zapowiedziała cała polska czołówka z liderem mistrzostw Grzegorzem Grzybem na czele.