Po deszczowej sobocie, aura odpuściła zawodnikom i stopniowe wypogadzanie pozwoliło rozegrać finały przy słonecznej pogodzie.

Juniorzy z klasy LT Junior 1400 pokazali swój zapał do jazdy. Kierowcy w wieku od 14 do 16 lat dopiero uczą się wyścigowego rzemiosła i wykorzystują do jazdy pełną szerokość toru.

Zaskoczyli publiczność w finale, gdy dwa auta pomiędzy PO5 i PO6 jednocześnie dachowały. Bieg został przerwany. Jednym z pechowców był Rokas Jakubauskas w Oplu Corsie.

Po tym jak służby techniczne postawiły jego auto na kołach, młody zawodnik od razu ruszył, aby ustawić się do powtórzonego biegu. Niemal siłą przekonano go do oględzin lekarskich przed ponownym wyścigiem. Młody Rokas zaskoczył wszystkich jeszcze raz, gdy swoją pogniecioną Corsą wygrał powtórzony bieg.

W klasie narodowej Krzysztof Skorupski niemal sięgnął po tytuł mistrzowski. Konkurenci zachowali jeszcze teoretyczne szanse na zwycięstwo. Wszystko zależy od frekwencji klasy narodowej na ostatniej rundzie w Sosnovej. Jeśli wystartuje mniej niż 8 aut to Krzysiek będzie mógł świętować zwycięstwo sezonu 2009. Drugi w Słomczynie finiszował Piotr Naszkowski. Trzecie miejsce wywalczył Paweł Trzepiota.

Węgier Harsanyi Zoltan w Mitsubishi Lancer zwyciężył w dywizji 1. Drugi finiszował Peter Ramler w Seacie Leonie, a trzecie miejsce wywalczył Plastininas Vitalijus w Skodzie Fabii. W dywizji 1 nie startowali Polacy.

Najszybszy w dywizji 1A był Czech Stanislav Susta, z Polaków - Michał Guranowski. Torunianin awansował na ostatnich metrach finału B do finału A. Trzy metry przed metą stanął Petrilla Krisztian, w jego Fiescie wybuchł silnik. Ognisty podmuch spod auta postawił na nogi służby bezpieczeństwa. Skończyło się na strachu, a auto odholowano do parku maszyn.

Roman Castoral bez większych problemów wygrał w dywizji 2. Nikt nie próbował atakować lidera, za to zacięta walka toczyła się za jego placemi. Najpierw drugi jechał Marcin Wicik, później z sukcesem zaatakował Łukasz Zoll, a na ostatnich metrach finału na drugą pozycję powrócił Marcin.