Renault Arkana zwraca na siebie uwagę masywnym, garbatym tyłem, jak BMW X4 czy Mercedes GLC Coupe. Masywna sylwetka SUV-a z łagodnie opadającą linią dachu ma swoich zwolenników, więc Renault zostało kolejnym producentem, który zdecydował się na tego typu samochód. Będzie to jednak znacznie tańsza propozycja od niemieckich marek premium.

Model pokazowy o sporym prześwicie dobrze wygląda na 19-calowych kołach. Niestety, na tę chwilę nie znamy jeszcze żadnych danych technicznych tego samochodu. Wiemy, że oferowany będzie napęd obu osi (zapewne w opcji), a silniki będą dostosowane do wymogów poszczególnych rynków.

Miejsce premiery jest nieprzypadkowe. Rosja jest ważnym rynkiem dla Grupy Renault, w skład której wchodzi również marka Łada. SUV-coupe najpierw będzie dostępny właśnie w Rosji i tam produkowany we współpracy z AvtoVAZ (również na eksport do państw WNP). Ma to nastąpić w 2019 r.

W następnej kolejności Renault Arkana będzie dostępny i wytwarzany w pozostałych regionach świata. Na tę chwilę trudno powiedzieć czy i ewentualnie kiedy nowy model trafi do Polski.