• Nowy właściciel salonów Renault w Warszawie – Grupa PGD
  • Właściciel się zmienia, wysoka jakość obsługi pozostaje
  • Grupa PGD: 40 salonów szesnastu marek motoryzacyjnych

Cztery salony Renault i Dacii sprzedały w 2021 r. 5269 nowych samochodów. Zakup salonów przez Holding 1 SA jest największą transakcją w historii polskiego rynku dilerskiego, z tego powodu zgody na zakup musiał udzielić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

"Inwestycja dowodzi naszej wiary w potencjał wzrostowy polskiego rynku motoryzacyjnego. Zakupione salony i serwisy Renault Retail Group reprezentują najwyższe standardy marek i cieszą się bardzo dobrymi opiniami klientów, dlatego jesteśmy przekonani, że zakup przyniesie dorodne owoce" – stwierdził Adam Pietkiewicz, prezes Holdingu 1.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Nowy właściciel salonów Renault: dla klientów to tylko zmiana szyldów

Poza czterema salonami sprzedaży w skład RRG Warszawa wchodzi także pięć autoryzowanych serwisów Renault i Dacii oraz cztery zakłady blacharsko-lakiernicze.

Czy dla klientów salonów Renault, które 1 grudnia zmieniły właściciela, coś się zmieni po tym terminie? Poza zmianą szyldu klienci nie odczują tej zmiany. "Proces zmiany właścicielskiej, a co za tym idzie sprzedaży 100 proc. udziałów Renault Retail Group Warszawa i oddanie działalności dealerskiej w ręce prywatnego przedsiębiorcy jest elementem zmiany modelu biznesowego RRG w Europie. Grupa PGD spełniła wszystkie nasze kryteria związane z jasną i ambitną wizją rozwoju biznesu samochodowego, zapewnienia najwyższej jakości obsługi klienta oraz partnera gotowego do stawiania czoła nowym wyzwaniom branży samochodowej. Jestem przekonany, że wszystkie powyższe atuty przełożą się na pełną satysfakcję i zadowolenie klientów marki Renault oraz Dacii, a nasza współpraca przyniesie obopólne korzyści w obszarze handlowym" –zapewnia Tomasz Mróz, Dyrektor Wykonawczy Grupy Renault w Polsce i Krajach Bałtyckich.

Nowy właściciel salonów Renault w Warszawie – Holding 1 – ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży dilerskiej. Spółka-córka holdingu, Grupa PGD to jeden z liderów polskiego rynku dilerskiego. Poradzi ok. 40 salonów sprzedaży 16 marek motoryzacyjnych.

W 2021 r. w salonach Grupy PGD klient i kupili 17 tys. 155 nowych aut. Od początku działalności z salonów Grupy PGD wyjechało ok. ćwierć miliona nowych samochodów.