Popularny „Kajto” od lat często zasiada za kierownicą karta, co jego zdaniem, jest jednym z istotnych elementów treningu przed kolejnymi występami na rajdowych trasach. Tym razem nasz czołowy kierowca rajdowy zaliczy sesje treningowe przed kolejną rundą serii Rok.

– Dla mnie to taka odskocznia od tego co robię na co dzień. Ale jestem przekonany, że taki trening pozwala mi później szybciej jeździć samochodem rajdowym. Młodzi kartingowcy przechodzą tutaj prawdziwą szkołę wyczynowej jazdy i sportowej rywalizacji. A sądząc po wysokim poziomie w poszczególnych klasach serii Rok, wielu z nich czeka wspaniała przyszłość w motosporcie – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Na starcie III i IV rundy Rok Cup Poland spodziewanych jest ponad 100 zawodników i zawodniczek. Po piątkowych treningach, w sobotę o 10.30, kartingowców czekają kwalifikacje, następnie od 12.40 wyścigi półfinałowe, a od 14.50 finały.

W niedzielę także o 10.30 zaplanowano kwalifikacje, następnie o 12.00 półfinały i od 14.10 wyścigi finałowe. Jak zwykle, pomiędzy wyścigami w poszczególnych klasach, odbędą się jazdy pokazowe dla najmłodszych adeptów sportu kartingowego, którzy nie posiadają jeszcze licencji sportowej.