• Darmowe gry i szablony można pobrać z internetowych stron producentów samochodów (zwykle pliki są w formacie PDF)
  • Szablony i plansze do gier należy wydrukować, by zacząć zabawę. W przypadku modeli aut przydadzą się nożyczki i klej biurowy
  • Linki do darmowych zestawów dla dzieci umieściliśmy w tekście w nazwach marek samochodów

Jak zabić nudę podczas przesiadywania w domu? Z pomocą ruszyli producenci samochodów, którzy przygotowali kilka ciekawych niespodzianek. Na swoich stronach internetowych umieścili wiele interesujących projektów, by owocnie spędzić czas nie tylko z dziećmi. Zajęcie znajdą bowiem wszyscy, bez względu na wiek.

Mazda i Toyota stworzyły zestaw szablonów modeli do samodzielnego składania. Na liście znalazły się takie samochody Mazdy: Mazda 2, Mazda 3, Mazda 6, CX-3, CX-5, MX-5, Roadster, Cosmo Sport, R360 Coupe, Luce, Demio, Axela, Atenza, Familia. W przypadku Toyoty kolekcja obejmuje takie auta jak: 2000GT Yatabe, 2000 GT Shelby, Celica 1600GT, IMSA Celica, Celica GT-Four Castrol i Supra Esso Ultron. Wystarczy tylko kliknąć w nazwę modelu, by ujrzeć szablon do pobrania. Jedyne co pozostaje, to wydrukować i zacząć zabawę z wycinaniem i sklejaniem (łatwiej będzie składać modele, gdy wydrukujemy je na papierze większym od A4). Na tym jednak nie koniec.

Dzieci mogą zająć się także kolorowaniem. Specjalne kolorowanki z różnymi modelami przygotowały Audi, Chevrolet, Ford i Mercedes. Wystarczy tylko kliknąć w nazwy firm, by odwiedzić stronę z materiałami do pobrania. Kolorowanki oraz gry planszowe dostępne są jako dokumenty PDF do pobrania. Za gry planszowe do wydrukowania w domu wzięło się również BMW.

Miłej zabawy!