Aplikacje antyradarowe cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością, bowiem pozwalają przenieść funkcje tradycyjnego CB radia do smartfona – i to za darmo. Na polski rynek trafił właśnie… Rysiek.

Rysiek to nowy, darmowy ostrzegacz drogowy od firmy NaviExpert. Producent nawigacji właśnie udostępnił aplikację w Google Play oraz App Store. Już wkrótce będą mogli z nią podróżować także użytkownicy urządzeń z systemem Windows Phone.

Foto: NaviExpert

Co wyróżnia Ryśka? Tradycyjne aplikacje antyradarowe bazują na zgłoszeniach kierowców, swoich użytkowników. Rysiek jako jedyna aplikacja na polskim rynku wykorzystuje informacje pochodzące z wielu źródeł: nie tylko od zgłoszeń kierowców podróżujących z aplikacją, ale także z nasłuchów tradycyjnego CB radia, z monitoringu radia i internetu oraz ze zgłoszeń użytkowników nawigacji NaviExpert - a tych jest ponad 200 tys. miesięcznie. Informacje pozyskiwane z zewnętrznych źródeł są dodatkowo weryfikowane zanim trafią do systemu. Wszystko to tworzy unikalną technologię Community CB, wykorzystywaną także w nawigacji NaviExpert.

– Do tej pory kierowcy musieli wybierać czy wolą podróżować z aplikacją mobilną, tradycyjnym CB radiem czy dla większej pewności z obydwoma ostrzegaczami naraz. Rysiek pozbawia ich tego dylematu. Dzięki usytuowanym na popularnych szlakach mobilnym bramkom nasłuchowym, z których zbieramy informacje pochodzące od kierowców korzystających z CB radia, bieżącemu monitorowaniu internetu i radiostacji oraz weryfikacji informacji tworzymy nową kategorię uniwersalnego ostrzegacza łączącego w sobie wszystkie legalne źródła informacji o sytuacji na drodze. Aplikacja będzie cały czas rozwijana – tłumaczy Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

Poza tym, że aplikacja ostrzega kierowców m.in. przed fotoradarami, kontrolami drogowymi, wypadkami czy niebezpiecznymi miejscami i pozwala im zgłaszać nowe ostrzeżenia, Rysiek kryje w sobie też elementy grywalizacji. Użytkownicy aplikacji podróżując z włączonym ostrzegaczem i zgłaszając zdarzenia na drodze rywalizują ze sobą w rankingu najaktywniejszych kierowców, który mogą na bieżąco śledzić w aplikacji.