• Od początku roku aż do końca września sprzedano ponad 17 tys. używanych aut w programie "Das WeltAuto"
  • W pierwszej trójce najchętniej wybieranych są dwa modele Skody i jeden Volkswagena
  • W tym roku najczęściej kupowano Skodę Octavię trzeciej generacji (1437 sztuk)

Dealerzy programu aut używanych "Das WeltAuto" podsumowali dotychczasową, tegoroczną sprzedaż. Przez trzy kwartały sprzedali ponad 17 tys. samochodów, czyli prawie o 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Na taki wynik zapracowały punkty dealerskie Seata, Skody, Volkswagena (osobowe oraz dostawcze).

W programie dominuje jedna marka pod względem popularności. W pierwszej trójce najchętniej wybieranych aut są aż dwa modele Skody. W tym roku najczęściej kupowano Skodę Octavię trzeciej generacji (1437 sztuk). Na drugim miejscu znalazł się Volkswagen Passat B8 (1078 egzemplarzy). Na podium uplasowała się jeszcze Skoda Fabia (804 egzemplarze).

W statystykach niestety nie podano, ile aut objętych było najbardziej rozbudowaną gwarancją. W "Das WeltAuto" samochody objęte są bowiem ochroną zależnie od przyznanego pakietu. Najstarsze pojazdy w programie (wiek 5-7 lat i przebieg poniżej 150 tys. km) oferowane są z tzw. pakietem złotym, czyli ochroną wybranych podzespołów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych. Najbogatszy pakiet diamentowy (modele do 3 lat i przebiegu poniżej 90 tys. km) to gwarancja na wszystkie części i podzespoły zamontowane fabrycznie (uwaga: o ile były objęte gwarancją fabryczną).