Dwudrzwiowe coupe Scion tC napędzane jest 4-cylindrową jednostką benzynową o pojemności 2,4 l z systemem zmiennych faz rozrządu VVT-i. Silnik produkuje 118 kW (160 KM) przy 6000 obr./min, a napęd przenoszony jest na przednie koła za pośrednictwem 5-stopniowej manualnej skrzyni biegów lub elektronicznie sterowanego 4-biegowego automatu. Rozmiary coupe to 4420 mm długości, 1755 mm szerokości, 1415 mm wysokości, natomiast osie oddalone są od siebie o 2700 mm.

Scion tC RS 5.0 w czarnym kolorze może się pochwalić całą gamą akcesoriów firmy Toyota Racing Development (TRD). W nadkolach znajdziemy więc 18-calowe koła, obniżenie karoserii uzyskano przez zamontowanie sportowych sprężyn, nowy tylny stabilizator poprawia zachowanie na zakrętach, a tłumik wydechu nadał autu mocnego brzmienia. Na karoserii pojawiło się oznakowanie TRD, zaś pod przednim zderzakiem nakładka.

We wnętrzu znajdziemy czarną tapicerkę z kontrastowym obszyciem czerwoną nicią na fotelach i kierownicy. Nie brakuje plakietki z liczbą porządkową i oznakowań TRD. Samochód powstanie w ilości 2000 egzemplarzy, a w salonach sprzedaży powinien pojawić się w przeciągu marca.