• Skoda Karoq jest oferowana z silnikami o mocy 115 i 150 KM
  • W momencie debiutu rynkowego model będzie oferowany w dwóch wersjach wyposażenia Ambition i Style
  • Większy Kodiaq jest droższy jedynie o 4 500 zł

Skoda Karoq w podstawowej wersji jest napędzana silnikiem 1.0 osiągającym maksymalnie 115 KM. Wersję podstawową, czyli Ambition wyceniono na 87 900 zł. Jeśli zdecydujemy się na automatyczną skrzynię biegów, to cena małego SUV-a Skody w podstawowej wersji osiągnie imponujące 95 400 zł.

Co otrzymamy w zamian? Musimy przyznać, że podstawowa wersja Skody Karoq imponuje wyposażeniem. Tak, samochód jest drogi, ale seryjnie bez żadnych dopłat na pokładzie Skody Karoq w wersji Ambition otrzymamy między innymi: dwustrefową automatyczną klimatyzację, czujnik deszczu i zmierzchu, system multimedialny z zestawem głośnomówiącym, tempomat oraz 17-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich. Natomiast o bezpieczeństwo pasażerów dba natomiast system front - monitorujący odstęp od poprzedzającego uczestnika ruchu, wyposażony w funkcję awaryjnego hamowania.

Dodatkowo w momencie debiutu rynkowego oferta Skody Karoq została wzbogacona o promocyjne pakiety wyposażenia. Wybierając pakiet Comfort dla wersji Ambition w cenie 1900 zł, zyskujemy wyposażenie o wartości prawie 5500 zł: m.in. radio Bolero z dotykowym wyświetlaczem o średnicy 8 cali, bezkluczykowy system obsługi samochodu, przyciemniane szyby z tyłu oraz przednie czujniki parkowania.

Kolejnym i ostatnim w momencie debiutu rynkowego Skody Karoq poziomem wyposażenia jest Style. Jak możemy łatwo się domyśleć, za nią trzeba zapłacić jeszcze więcej, bo co najmniej 103 000 zł - tak, kompaktowy SUV Skody w bogatszej wersji wyposażenia kosztuje ponad sto tysięcy złotych! To dużo, ale musimy wiedzieć, że w tym przypadku bazowy silnik 1.0 TSi jest sprzężony z 7-stopniowym automatem. Natomiast jego wyposażenie w porównaniu do wersji podstawowej jest bogatsze o 18 -calowe koła z lekkich stopów, bezkluczykowy dostęp do auta, relingi dachowe, przyciemniane tylne szyby, czujniki parkowania z przodu oraz tyłu, adaptacyjne reflektory LED, aktywny tempomat oraz podgrzewane przednie fotele i ambientowe oświetlenie wnętrza.

Tak jak w przypadku wersji Ambition, również możemy doposażyć model o dodatki oferowane w pakiecie Comfort - w tym przypadku za 3 400 zł otrzymamy nawigację, kamerę cofania oraz elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika.

Skoro już wiemy, jak wyposażona jest Skoda Karoq to czas na silniki. Tu jak można się spodziewać, nie ma niespodzianek, bowiem pod maskę trafiły jednostki napędowe znane z innych modeli grupy Volkswagena. Decydując się na wersję benzynową, możemy wybierać pomiędzy podstawowym silnikiem benzynowym 1.0 TSI osiągającym maksymalnie 115 KM, lub 150 konną jednostką 1.5 TSI. Zwolennicy silników wysokoprężnych, również obecnie mogą wybrać jedną z dwóch jednostek napędowych. W tym przypadku wersja podstawowa ma pojemność 1.6 l i osiąga maksymalnie 115 KM, natomiast większy 2-litrowy motor ma moc 150 KM. Każdy z silników oferowanych w Skodzie Karoq może zostać sprzężony z 6-biegową skrzynią manualną lub też 7-stopniowym automatem.

Cennik Skody Karoq

Foto: Auto Świat

Skoda Karoq - dane techniczne

Foto: Auto Świat

Kupujący Skodę Karoq dostaje w standardzie pakiet przeglądów o wartości 2450 zł. Darmowy pakiet obowiązuje przez pierwsze 4 lata eksploatacji lub do osiągnięcia przebiegu 60 tys. km. Pakiet obejmuje robociznę, oryginalne części i materiały eksploatacyjne.