Zwiastunem był koncept Vision S, kilka tygodni temu producent oficjalnie potwierdził nazwę nowego SUV-a, a obecnie przedstawił oficjalną wizualizację. Do premiery pozostały jeszcze kolejne tygodnie, w których zapewne będą odsłaniane kolejne detale tego oczekiwanego przez rynek modelu.

W porównaniu z konceptem na szkicach dostrzegamy większe reflektory i rozdzielone przednie światła. Zmieniły się także tylne światła zespolone i zderzak. Bez zmian pozostaje długość pojazdu, która ma 4,7 m. Auto powstało na koncernowej platformie modularnej MQB i oferuje wiele rozwiązań znanych z Volkswagena Tiguan, ale ma większy rozstaw osi od swojego niemieckiego konkurenta.

We wnętrzu mamy cztery duże dysze dostarczające powietrze do kabiny, a także sporych rozmiarów dotykowy wyświetlacz LCD.

Plany przewidują nie tylko gamę silników benzynowych i wysokoprężnych, ale także plug-in hybrid, napęd czterech kół z systemem Haldex piątej generacji.

Premiera nowej Skody Kodiaq zapowiedziana została na początek października, podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Paryżu.