Sensacją tegorocznego salonu motoryzacyjnego w Paryżu była Skoda Kodiaq RS. Model oczekiwany nie tylko przez miłośników marki. Tym razem producent z Mlada Boleslav i Kvasin, gdzie będzie produkowane to auto, postarał się, by było ono wyjątkowo atrakcyjne. Nabywca ma bowiem do wyboru szeroką paletę wyposażenia, które jednak nie jest tanie.

Przeliczenia dokonaliśmy na podstawie czeskiego cennika. Wersja podstawowa skody Kodiaq RS wyceniona została na 202 tys. zł. Za to otrzymamy m.in. turbodiesla 2.0 Bi-TDI Green tec o mocy 240 KM z siedmiostopniowa przekładnią automatyczną DSG i napędem 4x4, 20-calowe obręcze kół z metali lekkich Xtreme, sportowe przednie fotele, wirtualny kokpit oraz diodowe przednie reflektory.

Za dopłatą możemy natomiast zamówić m.in. otwierany panoramiczny dach, pakiet Multimedia z 9,2-calowym wyświetlaczem, niezależne ogrzewania, trzeci rząd siedzeń, adaptacyjny tempomat, system parkowania z kamerami, trzystrefowa klimatyzację Climatronic oraz podgrzewaną szybę czołową. Jeżeli zdecydujemy się na zamówienie kompletu oferowanego wyposażenia dodatkowego, to do ceny podstawowej dopłacimy w przeliczeniu ok. 50 tys. zł.