Kontrowersyjny filtr Snapchata

W 2013 r. Snapchat wprowadził filtr o nazwie "speed filter". Stanowił on kontrowersyjny dodatek do zdjęć, tudzież nagrań, użytkowników. Niedawno właściciel tej aplikacji mobilnej, Snap Inc., poinformował, że usuwa ze Snapchata wcześniej wspomniany filtr. Nie podano, dlaczego decyzja ta została podjęta, jednak prawdopodobnie doprowadziła do niej powszechna krytyka oraz wypadki, które przypisywano korzystaniu tej funkcji podczas jazdy samochodem.

Zobacz też: Łoś wbiegł na autostradę A1. Śmiertelny wypadek

Snapchat. Działanie funkcji "speed filter"

Jak działał "speed filter"? W ciągu prowadzenia pojazdu użytkownik robił zdjęcie, a aplikacja, korzystając z danych GPS, umieszczała na fotografii prędkość, z jaką w danej chwili jechał robiący zdjęcie.

Korzystanie z tego typu aplikacji podczas jazdy stanowi przejaw skrajnej nieodpowiedzialności, jednak filtr był chętnie wykorzystywany.

Snapchat odpowiedzialny za wypadki?

O wypadkach podczas korzystania ze "speed filter" na Snapchacie rozpisywały się zagraniczne media. Korzystaniu z usuniętej już funkcji Snapchata przypisuje się m.in. śmiertelny wypadek trzech kobiet w Filadelfii, tudzież poważne uszkodzenie mózgu kierowcy, po tym jak inny prowadzący pojazd wjechał w niego w trakcie korzystania z filtra.