Auto Świat Wiadomości Aktualności Policjanci "atakują" nielegalne wyścigi. W użyciu rejestratory, sonometry, a także drony i monitoring

Policjanci "atakują" nielegalne wyścigi. W użyciu rejestratory, sonometry, a także drony i monitoring

Amatorzy miejskich wyścigów, a także nocnych zlotów samochodów po mniej lub bardziej nielegalnym tuningu, przeżyli w miniony weekend ciężkie chwile. Policja zaangażowała w akcję przeciwko nim bezprecedensowe siły i środki, w tym nowoczesny sprzęt. Skontrolowano ponad 500 samochodów, a łączna kwota nałożonych mandatów zwala z nóg.

Nocna akcja policji – posypały się mandaty
Zobacz galerię (17)
Policja
Nocna akcja policji – posypały się mandaty
  • Nocne zloty amatorów szybkich samochodów i "prywatne" miejskie wyścigi doczekały się stanowczej, wręcz niecodziennej odpowiedzi ze strony policjantów
  • Mobilizacja była wyjątkowa: policjanci karali kierowców za prędkość, agresywne zachowania na drodze, ale też za niesprawne samochody
  • Kontrolowano głośność wydechów, oświetlenie i wyposażenie aut
  • Efekt tych działań jest wręcz zaskakujący – nie zabrakło mandatów po 2500 zł

W ostatni weekend stołeczni policjanci przeprowadzili szeroko zakrojoną operację wymierzoną w uczestników nielegalnych wyścigów samochodowych, które są plagą bezpieczeństwa publicznego. W ramach działań kontrolnych skrupulatnie sprawdzono 558 pojazdów. Efekt? Większość kontrolowanych opuściła miejsce kontroli z mandatem karnym. Niektórzy zapłacili naprawdę pokaźne kwoty.

  • Po sprawdzeniu 558 pojazdów wystawiono 308 mandatów
  • Łączna kwota wystawionych grzywien sięgnęła 134 tys. 550 zł.
  • Zatrzymano 55 dowodów rejestracyjnych
  • 20 kierowców straciło prawa jazdy
  • 19 sprawców wykroczeń stanie przed sądem
  • Dwie osoby zostały zatrzymane

Średnia wysokość mandatu to prawie 440 zł

Policja w trybie alertowym. Masz głośny wydech? Lepiej go zmień... Nie masz gaśnicy? Kup

Kontrola policyjna
Kontrola policyjnaŻródło: Policja

Nielegalne wyścigi to nie tylko zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, ale i źródło nadmiernego hałasu, który zakłóca spokój mieszkańców. W związku z tym policja nie okazała pobłażliwości podczas ostatnich działań, kładąc nacisk na egzekwowanie przepisów – zarówno dotyczących prędkości, jak i głośnych wydechów.

Operacja rozciągała się nie tylko na Warszawę, ale i na okoliczne powiaty. Do akcji zaangażowane zostały siły specjalne, w tym Wydział Ruchu Drogowego, grupy SPEED z wyposażeniem w postaci wideorejestratorów, sonometrów, dronów, a także policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową oraz Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP. Wsparcie zapewnili również funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji oraz komend rejonowych i powiatowych.

Mieszkańcy skarżą się nie od dziś. Policja odpowiedziała na apele

Monitoring miejski ułatwia policjantom poszukiwanie sprawcow wykroczeń
Monitoring miejski ułatwia policjantom poszukiwanie sprawcow wykroczeńŻródło: Policja

Interwencje były odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców oraz własne obserwacje policji mające na celu eliminację niebezpiecznych zachowań na drodze. W szczególności pod lupę wzięto kierowców przekraczających prędkość, agresywnie zachowujących się na drodze oraz tych, których pojazdy nie spełniały wymogów technicznych.

materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków