Policjanci bialskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych w długi, sierpniowy weekend. Efektem ich działań było również ujawnianie kierowców, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów. 12 sierpnia, około godz. 13.20 w miejscowości Horbów Kolonia policjanci bialskiej grupy SPEED zwrócili uwagę na kierowcę audi, który w rejonie przejścia dla pieszych pędził z prędkością niemal 150 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 78 km/h. 23-letni mieszkaniec Terespola został zatrzymany do kontroli drogowej.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

W rozmowie z mundurowymi mężczyzna tłumaczył, że chciał sprawdzić turbinę w swoim Audi. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. Na jego konto trafiło także o 10 punktów karych.

Bialska policja przypomina, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Zbyt szybka jazda niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz obowiązujących przepisów, to potencjalne zagrożenie dla samych kierowców, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Kiedy nagle na drodze pojawi się przeszkoda, to pędzący z nadmierną prędkością kierowcy mogą mieć za mało czasu na właściwą i bezpieczną reakcję.