Już po raz trzeci Mercedes zaprasza do nietypowej stacji. Nietypowej, bo nie naprawia się tam ani nie sprzedaje Mercedesów, lecz proponuje wiele atrakcji kulturalnych.

Stacja Mercedes to nowoczesny pawilon usytuowany na warszawskim Powiślu, u zbiegu ulic Kruczkowskiego i Al. 3 Maja. Odbywać się w nim będą koncerty, warsztaty, seanse filmowe, zajęcia sportowe, transmisje na żywo z Formuły 1 oraz – co oczywiste – prezentacje nowych i zabytkowych modeli Mercedesów.

Stacja rusza w sobotę 13 czerwca 2015 r. O godz. 20 odbędzie się koncert Gaby Kulki i jej zespołu. Jak na wszystkie imprezy w stacji Mercedes – wstęp wolny.

W sobotę, 20 czerwca stacja gościć będzie Paula Bracqa – stylistę, który w latach 60. projektował takie modele Mercedesów, jak W 113 Pagoda, W100, W114/115. Na spotkanie przyjadą swoimi autami członkowie polskiego klubu Pagody.

Na 2 sierpnia w stacji Mercedes zaplanowane jest spotkanie z klasyczną motoryzacją – na stacji pojawi się wtedy kilkadziesiąt zabytkowych modeli Mercedesów z lat 50., 60. i 70. XX wieku.

Szczegółowy program imprez oraz wszelkie aktualności dotyczące stacji Mercedes na Powiślu znaleźć można na stronie www.stacjamercedes.pl, na Facebooku lub na Twitterze pod hasłem StacjaMercedes.