• Kierowca skradzionego Fiata Ducato podczas ucieczki chciał przejechać policjanta 
  • Zatrzymany 27-latek usłyszał dwa zarzuty napaści na funkcjonariuszy policji
  • Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy. 27-latkowi grozi nawet 15 lat więzienia
  • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Do zdarzenia doszło 18 grudnia 2021 r. Tego dnia policjanci otrzymali informację, że w rejonie przejścia granicznego w Żytowaniu (gmina Gubin) znajdować się może skradziony na terenie Niemiec pojazd. We wskazany rejon wysłany został patrol interwencyjny. Policjanci w rejonie miejscowości Chlebowo, zgodnie z przewidywaniami, znaleźli skradzionego Fiata Ducato. 27-letni kierowca pojazdu na widok radiowozu zaczął uciekać.

Zobacz też: Bałwan stanął w centrum Leszna. Interweniowała policja [Nagranie]

Kierowca skradzionego Fiata Ducato chciał przejechać policjanta

Po chwili ucieczki kierujący skradzionym pojazdem zatrzymał się, a kiedy policjanci dobiegli do auta, ten zaczął gwałtownie cofać, chcąc przejechać policjanta. Funkcjonariusze, chcąc udaremnić ucieczkę, wykorzystali broń służbową. Jednak pomimo uszkodzonych kół, kierowca ruszył i zaczął oddalać się w kierunku miejscowości Wałowice. Do pościgu dołączył drugi patrol policji, który w pewnym momencie zrównał się z uciekającym autem. 27-letni kierowca, widząc to, uderzył w bok radiowozu i zaczął gwałtownie spychać go z drogi. Policjantom udało się jednak zmusić kierującego pojazdem do zatrzymania się.

Zobacz też: Wezwanie policji do stłuczki – od tysiąca w górę! Lepiej się dogadać!

Kierujący skradzionym pojazdem usłyszał dwa zarzuty napaści na policjantów

27-latek kierujący skradzionym samochodem oraz znajdująca się w pojeździe pasażerka trafili w ręce funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu zostali doprowadzeni do komisariatu policji w Gubinie. Odzyskany pojazd marki Fiat Ducato o wartości ponad 92 tys. zł został zabezpieczony na policyjnym parkingu. 28-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem na terenie Niemiec. Za czyn ten 27-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Usłyszał on ponadto zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz dwa zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Zobacz też: Driftował na oczach policji. Przez to wpadł [Nagranie]

27-latkowi grozi 15 lat pozbawienia wolności

20 grudnia 27-latek i 28-latka doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny, natomiast wobec mężczyzny skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Jeszcze tego samego dnia odbyło się posiedzenie, podczas którego sędzia zadecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec 27-latka. Grozi mu teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.