Podczas prowadzenia czynności służbowych w dniu 18 października na terenie gminy Giby ujawniono znaczną ilość nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań z Augustowa odkryli specjalnie przygotowany samochód, a w nim transport.

Co więcej, przemytnicy byli przygotowani, że kiedyś może dojść do pościgu za nimi, dlatego limuzyna marki Audi, którą podróżowali, była specjalnie przygotowana do ucieczki. W samochodzie umieszczono skrytki, z których podczas pościgu miały wysypać się kolce przebijające opony. System był przemyślany, bo linki do otwarcia skrytek ciągnęły się do foteli kierowcy i pasażera.

Transport, który był w samochodzie, składał się z 22 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich szacunkowa wartość wynosi 324 tys. zł.

Zatrzymano trzech obywateli Polski, którzy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa karnego skarbowego. Grozi za to wysoka grzywna oraz oczywiście utrata nielegalnego towaru. Papierosy i samochód zabezpieczyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej. Audi A8 ma być dowodem w sprawie, a jego wartość określona została na 25 tys. zł.

Przeczytaj także: Niemieccy celnicy zatrzymali polską ciężarówkę. "Trefny" towar zdradził pewien szczegół