• NHTSA wydała zakaz użytkowania 802 egzemplarzy Subaru Impreza z roku modelowego 2021 r.
  • Problem związany jest z niewłaściwie wykonanym spawem w układzie zawieszenia.

Amerykański oddział Subaru za pośrednictwem narodowej agencji ds. bezpieczeństwa ruchu lądowego (NHTSA, National Highway Traffic Safety Administration) nakazał wycofanie z ruchu 802 egzemplarzy modelu Subaru Impreza. Mowa o niektórych pojazdach wyprodukowanych pomiędzy 25 lutego i 9 marca 2021, które w związku z wykryciem wady fabrycznej w układzie zawieszenia nie powinny być użytkowane do czasu usunięcia usterki.

Przyczyna usterki? Źle wykonany spaw

Wykryta wada dotyczy lewego przedniego dolnego wahacza, który może mieć niewłaściwie wykonany spaw w pobliżu połączenia pomiędzy dolnym wahaczem i belką poprzeczną. Osłabiony element może pęknąć i doprowadzić do opadnięcia nadwozia na koło, a tym samym do utraty kontroli nad pojazdem. Z przeprowadzonego badania wynika, że wada została spowodowana przez uszkodzony sprzęt na linii produkcyjnej wahacza.

Amerykański oddział Subaru informuje, że jak na razie nie otrzymał żadnych informacji, aby niewłaściwie wykonany spaw w którymkolwiek z wadliwie wyprodukowanych aut doprowadził do wypadku lub uszkodzeń. Producent ma poinformować właścicieli o wystąpieniu usterki i bezpłatnie wykona naprawę. To ważna informacja dla potencjalnych klientów z Polski, którzy chcieliby sprowadzić najnowsze Subaru Impreza z USA. Przed sprowadzeniem auta warto upewnić się, czy kupowany egzemplarz miał usterkę, a jeżeli tak, to czy została ona usunięta.