W kwietniu 2015 r. łączna produkcja od początku działalności fabryki przekroczyła imponującą liczbę dwóch milionów samochodów. Największym wydarzeniem była jednak wrześniowa premiera nowego kompaktowego bestsellera Opla – piątej generacji Astry. Chociaż model ten jest dostępny na większości europejskich rynków dopiero od listopada 2015 r., to już złożonych zostało na niego ponad 65 000 zamówień. W listopadzie ruszyła w Gliwicach produkcja Buicka Cascady przeznaczonego na rynek Ameryki Północnej. Ta ofensywa modelowa wiązała się z realizacją ambitnego planu inwestycyjnego w zakładzie oraz z wprowadzeniem na początku roku trzeciej zmiany i utworzeniem nowych miejsc pracy.

Osiągnięcia zakładu zostały niedawno docenione przez ekspertów branżowych. Fabryka General Motors Manufacturing Poland znalazła się w gronie laureatów nagród przemysłu motoryzacyjnego w Polsce.

Firma została laureatem konkursu Top Pracodawcy Województwa Śląskiego, unikalnego w skali regionu projektu, w którym samorządowcy wskazują liderów wśród pracodawców. Wyróżnienie wręczone zostało podczas katowickiej konferencji Silesia HR Trends 2015. Nominacji i wskazań w konkursie dokonały władze samorządowe województwa śląskiego, a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości – łącznie prawie 70. instytucji. Laureaci zostali wybrani w oparciu o kryteria: wpływu działalności pracodawcy na rozwój gospodarczy regionu, wkładu w rozwój rynku pracy, innowacyjności, relacji z pracownikami oraz współpracy z lokalną społecznością. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP SA, inicjator i od 2009 roku organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej, uznanej za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy.

Docenione zostały także indywidualne osiągnięcia kadry zarządzającej. Dyrektor generalny GM Manufacturing Poland, Andrzej Korpak, został uhonorowany prestiżowym tytułem Top Manager. Kapituła nagrody w uzasadnieniu podkreśliła osobisty rolę dyrektora, jako lidera czterotysięcznej organizacji, która wpływa nie tylko na rynek pracy, ale także na wartość i obraz przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Podkreślono także jego osobiste zaangażowanie w pozyskanie najnowszych inwestycji oraz zapewnienie długofalowego rozwoju zakładu.

Andrzej Korpak jest związany z koncernem General Motors od 1997 roku. W czasie swojej kariery piastował różne funkcje menadżerskie na szczeblu krajowym i europejskim. Od kwietnia 2010 r. jest dyrektorem fabryki General Motors Manufacturing Poland, z siedzibą w Gliwicach oraz dwoma oddziałami w Tychach.

W ciągu niemal dwóch dekad od inauguracji zakład Opla w Gliwicach odgrywał kluczową rolę w produkcji kilku spośród najważniejszych pojazdów z portfolio firmy. Fabryka ta, otwarta w październiku 1998 r., ma kluczowe znaczenie dla europejskiej branży motoryzacyjnej.

Składająca się z trzech oddziałów: zakładu produkcji samochodów osobowych, zakładu produkcji silników oraz Centrum Usług Wspólnych, General Motors Manufacturing Poland stanowi integralną część firmy Opel. Centrala firmy znajduje się w Gliwicach, gdzie oprócz m.in. zupełnie nowego Opla Astry w wersji hatchback produkowany jest także kabriolet Cascada oraz Astra J w wersjach sedan, GTC i OPC.