Samochody zaparkowane w złym miejscu stwarzają problemy na całym świecie. U nas takie auto blokuje się w miejscu, gdzie jest zaparkowane, albo zabiera się holownikiem, lub na lawetę i wywozi na parking. W Chinach nie przywiązuje się jednak zbytniej wagi do bezpiecznego załadowania takich samochodów.

Tam do zabrania samochodu parkującego niezgodnie z przepisami wystarczy laweta i... wózek widłowy. Widać to wyraźnie na filmiku przesłanym na Instagrama przez jednego z użytkowników.

Załadowali auto w moment

Na wideo widać, jak wózek podjeżdża przodem pod zaparkowanego Mercedesa klasy A, podnosi widły i przenosi samochód na postawioną obok lawetę. Można nawet odnieść wrażenie, że to bardzo zuchwała kradzież, jednak obok widać funkcjonariuszy, a sama laweta ma na dachu "koguty", zatem opcja kradzieży jest bardzo mało prawdopodobna.

Cały proces jednak wygląda dość niepewnie. Samochód kiwa się na widłach i sprawia wrażenie, jakby miał zaraz spaść. Pewność ruchów operatora jest jednak godna podziwu.

Sposób ten wydaje się wyjątkowo szybki i bezproblemowy, jednak nie jest pozbawiony wad. Samochód podniesiony w ten sposób może nie zostać uszkodzony na pierwszy rzut oka, jednak widły, na których się opiera, z dużym prawdopodobieństwem wgniatają podłogę. Mogą też uszkodzić np. przewody biegnące od spodu pojazdu, a może nawet elementy przeniesienia napędu.

Podobnie transportuje się samochody, które są licytowane na aukcjach w USA. Na wielkich parkingach auta przenoszone są właśnie na widłach. Pracownicy zbytnio nie przejmują się uszkodzeniami i nie są delikatni. Skutek tego jest taki, że wiele z nich ma również uszkodzenia podwozia, które podczas oględzin czasem mogą być niewidoczne.

Widok małego wózka jest tak zaskakujący, że niektórzy komentujący wątpią, że film jest prawdziwy. Rzeczywiście, może wyglądać, że takie małe urządzenie nie da rady unieść pojazdu, jednak tego typu wózki widłowe potrafią unieść kilka ton w zależności od wersji, zatem większość osobówek bez problemu zostanie przez niego przeniesiona.

Ładowanie formularza...