Widok zabytkowego samochodu na lawecie to nic nadzwyczajnego. Chyba że – tak jak w Toruniu – wieziony pojazd pochodzi z kradzieży. Zakurzona Skoda Octavia pierwszej generacji ewidentnie domagała się uwagi, ale nie na tyle desperacko, by włamywać się do garażu i wywozić ją bez wiedzy właściciela.

Zabytkowa Skoda Octavia skradziona w biały dzień

W toku postępowania policjantom z komisariatu na toruńskim Podgórzu udało się ustalić, że do kradzieży zabytkowej Octavii doszło 11 października 2021 r. Trzej mężczyźni podjechali około godz. 18.00 pod garaż przy ul. Rudackiej w Toruniu, sforsowali kłódkę zabezpieczającą i wyprowadzili z wnętrza dwa pojazdy – rzeczoną Skodę oraz nieco młodszy motorower.

Poszukiwana Skoda Octavia i sprawcy kradzieży Foto: KMP Toruń
Poszukiwana Skoda Octavia i sprawcy kradzieży

Sprawdź: Byliśmy w muzeum Skody. Tak wygląda czeski raj motoryzacyjny

W dniu kradzieży ciemnozielona Skoda Octavia miała tablice rejestracyjne o numerze TOK 7596, a motorower – TOA 1680. Właściciel przekazał policji także inne dane dotyczące utraconych pojazdów. Samochód został wyprodukowany w 1959 r., a jego numer nadwozia to 402102. Motorower marki Komar, również w kolorze zielonym, ma silnik o numerze 00281 i ramę o numerze 00113.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Funkcjonariusze z Torunia proszą o kontakt

Jeśli ktoś jest w stanie zidentyfikować mężczyzn widocznych na zdjęciach dostarczonych przez świadka zdarzenia, powinien niezwłocznie zgłosić się na komisariat na toruńskim Podgórzu (ul. Poznańska 127/129).

Zobacz też: Pożyczyła Passata od kolegi i go sprzedała. Teraz grozi jej więzienie

Z policjantami można też skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc na nr 47 754 24 70 lub mailowo, wysyłając wiadomość na adres dyzurny-torun-podgorz@bg.policja.gov.pl. Informacje można składać anonimowo.