Wersję Selection z zewnątrz można poznać po listwach bocznych, listwie pod przednim zderzakiem, czarnych obudowach lusterek zewnętrznych. Modele tej wersji mają specjalną tapicerkę skórzaną w trzech kolorach: czarnym, beżowym lub czerwonym.

Toyota Avensis - wyposażenie wersji Selection

Avensis Selection oferowany jest z 18-calowymi felgami aluminiowymi z oponami w rozmiarze 225/45. W seryjnym wyposażeniu jest tempomat, reflektory LED, system inteligentny kluczyk, podgrzewane fotele przednie, systemy rozpoznawania znaków drogowych, asystent pasa ruchu, komplet poduszek powietrznych, klimatyzacja dwustrefowa, skórzana tapicerka. Dopłaty wymagają: czujniki parkowania przednie i tylne – 2 tys. zł, szklany szyberdach – 3200 zł, nawigacja – 2500 zł.

Toyota Avensis Selection oferowana jest w karoserii sedan lub kombi (Touring Sports). Przewidziano do niej mocniejsze silniki z gamy oferowanej do Avensisa. Podstawowa jednostka to benzynowy motor 1.8/147 KM. Z manualną skrzynią biegów ta odmiana kosztuje 115 900 zł – to o 13 tys. drożej od wersji Premium i 5 tys. taniej od topowej – Prestige.

Toyota Avensis - ceny wersji Selection

Toyota Avensis Selection z 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 152 KM kosztuje 123 900 zł, a z 2-litrowym silnikiem Diesla o mocy 143 KM – 133 900 zł. Odmiany kombi z tymi samymi silnikami są o 4 tys. droższe.