Najmniejszy model oferowany przez Toyotę to dobry przykład jak można spersonalizować samochód – dostosować go do gustu i potrzeb kierowcy.

Teraz pojawia się najbardziej ekstrawagancka odmiana Aygo – wersja x-cite.

Auto dostępne będzie w kolorze Cyan Splash (ciemnoniebieski), z wnętrzem w kolorze czarnym, z mocno zaznaczonymi niebieskimi detalami (wstawki na fotelach, wstawki w drzwiach, obszycie dywaników, otoczenie wlotów powietrza).

Przód Aygo x-cite ma charakterystyczny dla tego modelu kształt X. Szyby są przyciemnione, a małe autko porusza się na dużych, 15-calowych felgach.

Toyota Aygo x-cite kosztuje 45 900 zł. W opcji, za dopłatą 2 tys. zł dostępny jest pakiet bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Pakiet obejmuje system ochrony przedzderzeniowej Pre-Collision działający w zakresie prędkości 10-80 km/h. System elektroniczny wykrywa pojazdy jadące z przodu i zapobiega zderzeniu nawet w przypadku braku reakcji kierowcy.

System działa automatycznie, w razie wykrycia niebezpieczeństwa najpierw sygnalizuje to dźwiękiem, a jeśli nie następuje reakcja kierowcy – sam zaczyna hamować.

Drugim elementem pakietu Toyota Safety Sense jest asystent pasa ruchu – układ sygnalizuje niezamierzone zjechanie z pasa ruchu, po którym porusza się pojazd. Sygnalizacja jest dźwiękowa i świetlna jednocześnie.

Toyota Aygo to model produkowany od 2005 roku. Projekt powstał jako wspólny Toyoty i PSA (Citroen i Peugeot). Tzw. trojaczki produkowane są w czeskim Kolinie.

Druga generacja Aygo produkowana jest od 2014 roku. Podstawowy model kosztuje 33 900 zł.

W Aygo montowany jest silnik 1.0 VVT-i produkowany w Polsce w Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu.