Toyota Corolla rocznik 2022 w wersjach hatchback, sedan i kombi staje się jeszcze nowocześniejsza. To zasługa najnowszego systemu multimedialnego Toyota Smart Connection, który zapewnia dostęp do mocno rozbudowanych usług internetowych i jest jeszcze bardziej funkcjonalny, a przy tym łatwy w obsłudze. Standardowo system ten znajdziemy w wersjach GR Sport oraz Executive, a także w pakiecie dla wersji Comfort.

Toyota Smart Connection z dostępem do nawigacji w chmurze

Jednym z głównych atutów nowego systemu multimedialnego jest szybsze działanie w porównaniu z dotychczas wykorzystywanym, co przejawia się szybszą reakcją na polecenia użytkownika. To zasługa mocniejszej jednostki sterującej CPU. Wykorzystując 8-calowy ekran dotykowy HD, kierowca zyskuje m.in. dostęp do wielu usług internetowych, w tym również do nawigacji w chmurze ze stale aktualizowanymi informacjami o sytuacji na drogach.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Toyota Corolla ma własny bezprzewodowy dostęp do Internetu poprzez moduł DCM. Dzięki temu, aby móc korzystać z funkcji i usług opartych na połączeniu z siecią, nie trzeba parować systemu multimedialnego z telefonem kierowcy. Jak zapewnia Toyota, korzystanie z modułu DCM oraz transmisja danych nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla użytkownika, a sam system Toyota Smart Connection będzie na bieżąco aktualizowany bezprzewodowo przez internet.

Toyota Smart Connection zgodny z Apple CarPlay i Android Auto

Użytkownicy będą mogli połączyć system Toyota Smart Connection ze swoimi smartfonami - bezprzewodowo przez Apple CarPlay i przewodowo przez Android Auto. Ponadto Toyota wprowadza nowego asystenta głosowego, który rozpoznaje naturalne, konwersacyjne polecenia do obsługi multimediów i nawigacji oraz innych funkcji, takich jak otwieranie i zamykanie okien.

Nabywcy Toyoty Corolli 2022 będą mogli również wybrać rozbudowaną wersję Toyota Smart Connection z zaawansowaną nawigacją Connected - bezpłatna subskrypcja na cztery lata będzie wliczona w cenę auta. Nawigacja oparta na chmurze wyświetla m.in. informacje o parkingach czy zdarzeniach na drodze, reaguje na polecenia głosowe i podobnie jak system multimedialny jest zdalnie aktualizowana przez Internet.

Nowe lakiery i nowe wzory felg

Do palety kolorów Toyoty Corolli 2022 dołączają teraz lakiery Platinum White Pearl i Shimmering Silver. W wersji GR Sport oba będą również dostępne w dwukolorowej kompozycji z czarnym dachem - Platinum White Pearl dla wszystkich typów nadwozia, Shimmering Silver w sedanie. Auto z nadwoziem sedan zyskuje także nowe 10-ramienne, polerowane felgi aluminiowe 17". Są one dostępne dla wersji Executive oraz Comfort z pakietem Style.