Hybryda jest obecnie najczęściej wybieranym wariantem Aurisa.

W 2015 roku aż 35,8% sprzedanych egzemplarzy tego modelu w Polsce było wyposażonych w napęd hybrydowy. Silnik benzynowy 1.6 miał 29-procentowy udział w sprzedaży, a wysokoprężny 1.4 D4-D i benzynowy 1.2 - odpowiednio 17,8 i 11,4%.

Kompakt z tym rodzajem napędu zadebiutował na polskim rynku w 2010 roku, ale dopiero druga generacja modelu (od 2012 roku) zdobyła dużą popularność. Hybryda oferowana jest w nadwoziach hatchback oraz kombi. Do napędu wykorzystywany jest silnik elektryczny i jednostka benzynowa o pojemności 1,8 litra. Łączna moc układu wynosi 136 KM.

Aby uczcić zakup pięciotysięcznego hybrydowego Aurisa, Toyota przygotowała dla szczęśliwego nabywcy niespodziankę. Pod pretekstem wymiany opon letnich na zimowe, pan Adam został umówiony na darmową wizytę „Mobilnego Patrolu Technicznego Toyoty”. W jej trakcie przedstawiciele Toyota Motor Poland i Toyota Chodzeń wręczyli zaskoczonemu właścicielowi Aurisa okolicznościowy upominek oraz voucher na bezpłatne paliwo do wykorzystania w 2016 roku.