Właściciele Toyot Auris, Avensis, C-HR, Prius oraz Lexusów NX200t i 300h zostaną wezwani do autoryzowanych serwisów w celu usunięcia nietypowej usterki. Mowa jest o samochodach wyprodukowanych od 25.09.2015 r. do 02.04.2019 roku w Japonii, Wielkiej Brytanii i Turcji, które wyposażono w zestawy tapicerek poza fabryką. Z informacji udzielonej przez producenta, wspomniane poszycia były montowane w centrach logistycznych albo w Autoryzowanych Stacjach Dilerskich. Prawdopodobnie doszło tam do pomyłki. Zestaw montażowy tapicerki lewego fotela montowano na prawym i odwrotnie.

Problem w tym, że poszycia foteli różnią się budową. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby podczas kolizji doszło do ich rozerwania i było możliwe napełnienie bocznej poduszki powietrznej. W przypadku zamiany poszycia stronami, tapicerka może uniemożliwić aktywację poduszki powietrznej, zwiększając tym samym ryzyko odniesienia obrażeń kierowcy i pasażera.

W Polsce kampanią naprawczą objętych jest 5 515 samochodów. Więcej informacji związanych z kampanią można uzyskać pod numerem telefonu: 22 449 05 00 lub w siedzibie Toyota Motor Poland.