• Kierowcy zyskają trasę ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku oraz dodatkowym pasem awaryjnym
  • Nowy odcinek trasy S6 jest dofinansowany z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
  • Nowa droga częściowo odciąży obwodnicę Trójmiasta oraz odcinek drogi krajowej nr 6. Łatwiej będzie dojechać do popularnych kurortów na zachód od Gdyni

Oto jedna z dróg, która znacząco ułatwi komunikację na Pomorzu: trasa ekspresowa S6. Łatwiej będzie dojechać do Trójmiasta z zachodniej części województwa. Nowa droga przyda się także szczególnie w sezonie wakacyjnym, by częściowo odciążyć obwodnicę oraz dość mocno obciążony odcinek drogi krajowej nr 6 (szczególnie między Wejherowem a Rumią).

Kierowcy zyskają trasę ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku oraz dodatkowym pasem awaryjnym. Drogę o łącznej długości 42 km podzielono na kilka etapów, dla których wydawano oddzielne decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Najdłużej oczekiwano na decyzję dla odcinka S6 Bożepole – Luzino.

GDDKiA informuje, że na odcinkach, które już wcześniej uzyskały decyzję, prowadzone są już prace ziemne oraz wznoszone obiekty mostowe. Niemniej dalej przy tym trwają prace archeologiczne.

Nowy odcinek drogi S6 jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Środki na inwestycję pochodzą z programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. To z niego sfinansowano m.in. budowy kolejnych odcinków autostrady A1 czy dróg ekspresowych S3, S5, S6, S7, S8, S17, S19, S61 oraz dużych węzłów drogowych w Warszawie.

Trasa S6 Bożepole Wielkie - Luzino Foto: GDDKiA / GDDKiA
Trasa S6 Bożepole Wielkie - Luzino