Niemal rok temu, tuż po udostępnieniu dla kierowców tunelu pod Ursynowem w Warszawie, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) opublikowała nagranie, na którym widać kierowców, którzy w dopiero co otwartym tunelu robili sobie sesje zdjęciowe. Teraz sytuacja powtarza się w przypadku tunelu na zakopiance. GDDKiA ponownie udostępniła nagranie z wyczynami kierowców.

W roli głównej występują kierowcy, którzy przejeżdżali dopiero co otwartym tunelem w ciągu drogi ekspresowej S7 pomiędzy Naprawą i Skomielną Białą. Obiekt działa zaledwie od miesiąca, a już znalazły się osoby, które najwyraźniej nie do końca wiedzą lub po prostu ignorują fakt, że tunel nie jest miejscem spotkań towarzyskich ani plenerem do sesji zdjęciowych.

Warto pamiętać, że tunel cały czas jest monitorowany i wszystkie zachowania kierowców rejestrują kamery. Sygnał z kamer przekazywany jest na żywo do Centrum Zarządzania Tunelem (CZT) i jak informuje GDDKiA każde zatrzymanie pojazdu lub pojawienie się pieszego wzbudza alarm. Sam system pracuje non-stop, tj. 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Tunel na zakopiance został otwarty 12 listopada br. Ten dwukomorowy obiekt ma 2,06 km długości i w każdej z naw wytyczono po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m każdy oraz 3-metrowe pasy awaryjne. Wysokość tunelu wynosi 4,7 m. Jego budowa rozpoczęła się w marcu 2017 r. i pochłonęła ponad 968,8 mln zł. Od początku w tunelu działa odcinkowy pomiar prędkości.