• Z tunelu w ciągu drogi ekspresowej S2 częściej korzystają kierowcy podróżujący na wschód niż na zachód
  • W ciągu pierwszych kilkunastu dni odcinkowy pomiar prędkości zarejestrował ponad 4,6 tys. naruszeń dopuszczalnej prędkości. W tunelu obowiązuje limit 80 km/h
  • Tunel POW wraz z drogą S2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w stolicy. Odcinek S2 o długości 18,6 km wybudowano dzięki wsparciu 1,7 mld zł ze środków Funduszu Spójności UE
  •  Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Pół miliona w dwa tygodnie. Tylu kierowców skorzystało z nowego tunelu w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2. Po miesiącu statystyki sięgnęły już 1,2 mln. Tyle pojazdów przejechało tunelem od 20 grudnia 2021 r.

Tunel POW i S2— większy ruch na wschód

Więcej aut przemieszczało się w kierunku wschodnim niż zachodnim. W kierunku Terespola przejechało ponad 660 tys. aut. Ruch w kierunku Poznania był wyraźnie mniejszy. Odnotowano bowiem ponad 580 tys. pojazdów. Ale to wśród nich znalazło się więcej tych, które uwieczniły kamery odcinkowego pomiaru prędkości. W ciągu pierwszych kilkunastu dni ujawniono aż 2737 kierowców jadących zbyt szybko na zachód. Podróżujący w drugą stronę okazali się bardziej zdyscyplinowani. Zarejestrowano bowiem 1886 naruszeń na odcinku w kierunku Terespola.

Szczęśliwie obyło się bez kolizji i wypadków. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców. Monitoring wizyjny (aż 134 kamery pracujące całą dobę) zarejestrował nieuzasadnione blokowanie ruchu, zatrzymania pojazdów w tunelu na pogaduszki i sesję zdjęciową. Nie zabrakło także kierowcy, który tuż przed tunelem zatrzymał się, by pomóc dziecku załatwić potrzeby fizjologiczne. W czołówce nieodpowiedzialnych osób znalazł się jednak pasażer Toyoty, który podjął się próby stania na głowie na jednym z głównych pasów ruchu.