• TVP poszukuje myjni automatycznej o wydajności mycia co najmniej 7 samochodów na godzinę
  • Telewizja zamierza powiększyć flotę aut o 30 samochodów klasy średniej
  • Władze telewizji będą wybierać wśród takich aut jak: Opel Insignia, Renault Talisman, Skoda Superb czy Volkswagen Passat

Telewizja publiczna to nie tylko białe Fordy Mondeo kombi czy imponujące wozy transmisyjne. TVP inwestuje bowiem sporo w kolejny nowy sprzęt. Na tegorocznej liście zakupów znalazły się nowe samochody osobowe i ciężarowe (3 modele transmisyjne HD SDI o dopuszczalnej masie całkowitej od 16 do 18 ton) oraz dość nietypowe wyposażenie, czyli myjnia automatyczna.

Największe zamówienie dotyczy aut osobowych. TVP potrzebuje 30 benzynowych modeli segmentu D z silnikami o mocy nie mniejszej niż 150 KM. Preferowane nadwozie to sedan lub liftback w kolorze niebieski metalizowany. Na liście wymogów wskazano nawet wyniki testów zderzeniowych EURO NCAP. TVP akceptuje tylko te auta, które otrzymały co najmniej 4 gwiazdki. Minimalne wyposażenie powinno zawierać m.in. klimatyzację automatyczną, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, kamerę cofania czy radio CD/SD z USB i co najmniej 6 głośnikami.

Do wydania jest łącznie 3,3 mln zł. Nie dziwi zatem, że ogłoszenie spotkało się ze sporym odzewem. Do TVP wpłynęło 11 ofert od dealerów Opla, Skody, Volkswagena oraz polskiej centrali Renault. W praktyce zatem telewizja będzie wybierać wśród takich aut jak: Opel Insignia, Renault Talisman, Skoda Superb, Volkswagen Passat. Ten ostatni ma przy tym największe szanse, gdyż to jeden z dealerów Volkswagena złożył najtańszą ofertę.

Ponadto telewizja publiczna poszukuje myjni trzyszczotkowej z przyłączem wody pochodzącej z recyklingu (min. 20 proc. odzysk wody) oraz separatorem substancji ropo- i olejopochodnych oraz tzw. portalem wyjąco-suszącym. Przyjęto przy tym, że w myjni będzie można umyć samochód (min. 7 na godzinę) o długości od 3,5 m do 5,4 m, szerokości od 1,6 m do 2,4 m (wysokość od 1,3 m do 2,3 m). Na liście oczekiwanych programów znalazły się m.in. mycie wstępne pianą, mycie ciśnieniowe boków auta, mycie kół, płukanie z dodatkiem środka wspomagającego suszenie, woskowanie czy dwukrotne suszenie.

Niewykluczone, że nowa inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. TVP zastrzega, że nowa myjnia powinna być dostarczona i zainstalowana w ciągu 120 dni od daty zawarcia umowy. Wygra ten, kto zaoferuje jak najkorzystniejszą cenę.