W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z bardzo nietypowym pojazdem opancerzonym, wyposażonym w dwa zasobniki rakiet B-8M1. Są one wykorzystywane w samolotach radzieckiej konstrukcji, takich jak m.in. Su-22 i MiG-29, które znane są z naszego podwórka, jak również używa się ich w samolotach w Ukrainie.

Każdy z zasobników B-8M1 mieści po 20 niekierowanych pocisków S-8 kalibru 80 mm. Były one produkowane z wieloma głowicami bojowymi, takimi jak: odłamkowa, dymna, HEAT czy zapalająca. Ich masa waha się od 11,3 kg do 15,2 kg, a ich zasięg to od 1,3 km do 4 km.

Co ciekawe, nie jest to pojazd stworzony przez żadną firmę zbrojeniową, po prostu żołnierze wzięli dwie wyrzutnie i zamontowali je na kadłubie MT-LB. Nie jest to jednak całkowita samoróbka, bowiem w 2015 r. podczas walk z separatystycznymi republikami w Ukrainie powstało prawdopodobnie kilkanaście podobnych konstrukcji. Miał być to sposób na szybkie zwiększenie siły ognia, a z powodu utraty wielu śmigłowców, takie wyrzutnie stawały się bezużyteczne. Taka przeróbka jednak się nie przyjęła

Oczywiście jego możliwości są ograniczone, zasięg i celność nie są porównywalne do prawdziwych wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, jednak broń ta może stanowić zagrożenie na przykład dla przemieszczających się kolumn pojazdów.