• Tegoroczny raport obejmuje najpopularniejsze trasy z majówki oraz długiego weekendu na początku czerwca
  • W raporcie uwzględniono zgłoszenia od użytkowników nawigacji NaviExpert oraz ostrzegacza Rysiek
  • Najwięcej kontroli czeka kierowców zmierzających nad polskie morze: aż 12 fotoradarów umieszczono pomiędzy Szczecinem a Redą
  • Kierowców zmierzających na Warmię i Mazury czekają 3 odcinkowe kontrole prędkości na jednej drodze krajowej

Podczas majowego i czerwcowego weekendu nie zabrakło policjantów na drogach. O wzmożonych kontrolach informowali użytkownicy nawigacji NaviExpert oraz aplikacji antyradarowej Rysiek. To na podstawie ich zgłoszeń specjaliści z Poznania przeanalizowali najpopularniejsze trasy i wskazali ulubione miejsca funkcjonariuszy drogówki.

Kierunek – polskie morze

Podróżujący na wybrzeże zgłaszali w ciągu obu weekendów sporo kontroli. Wskazane miejsca zapewne będą często kontrolowane także w trakcie wakacyjnych wyjazdów oraz tzw. zmiany turnusów, kiedy na drogach pojawi się najwięcej samochodów.

Sporo kontroli odbywa się na drodze krajowej numer 6. Z kontrolą drogową należy liczyć się na wyjeździe z Gdyni, w Redzie oraz na odcinkach pomiędzy miejscowościami Żochowo i Domaradz oraz w pobliżu takich lokalizacji jak Kozia Góra, Czartkowo oraz Rymań. Częstsze kontrole zdarzają się również pomiędzy Szczecinem a Redą – zlokalizowano bowiem aż 12 fotoradarów i dwa moduły zapisujące przejazdy przy czerwonym świetle. Na drodze S6 policjanci chętnie kontrolują okolice skrzyżowania w Gdyni z ulicą Morską.

Kto zmierza na Hel, powinien zaś pamiętać o odcinkowym pomiarze prędkości pomiędzy Redą a Rekowem Górnym na drodze DW216. Ponadto policjantów można oczekiwać na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Okonkiem a Lotyniem. Dobrze monitorowana jest również DK 7 w miejscowościach takich jak: Elbląg, Kiezmark, Uniszki Zawadzie oraz Wiśniewo.

Odcinkowy pomiar prędkości  Foto: archiwum / Auto Świat
Odcinkowy pomiar prędkości

Od policyjnych kontroli nie jest wolna także autostrada. Funkcjonariusze często pojawiają się w okolicach bramek na A1 w Rusocinie oraz na węźle z autostradą A6.

Na drugi koniec Polski: Zakopane

Miłośników podróży w polskie góry czeka znacznie mniej kontroli niż w przypadku jazdy nad morze. Niemniej funkcjonariusze nie odpuszczają w szczególności słynnej zakopianki oraz autostrady A4. W przypadku A4 częste kontrole zdarzają się obok bramek w Balicach oraz za Mysłowicami w kierunku Krakowa.

Na zakopiance zaś oprócz 6 fotoradarów są jeszcze kontrole w pobliżu Jawornika oraz miejscowości Biały Dunajec, Rdzawka i Skomielna Biała. Ponadto wśród popularnych miejsc wskazano także odcinek drogi krajowej numer 7 pomiędzy Szydłowcem a Skarżyskiem-Kamienna. Na liście znalazły się także odcinek Chęciny – Jędrzejów oraz Antolka i Widoma.

Warmia i Mazury

Sporo kontroli nie brakuje także w północno-wschodniej części kraju. Sporo miejsc znajduje się na drodze krajowej numer 61. Funkcjonariusze często kontrolują kierowców pomiędzy Legionowem a Pułtuskiem i Szczuczynem a Grajewem. Drogówkę można również spotkać w Kisielnicy, Nożewie i Dzierżeninie. Ponadto w  Rozogach (DK 53), Prosienicy (DK 8), Jeżewie Starym (DK 8) oraz pod Mrągowem i Gietrzwałdem (DK 59).

Oprócz policyjnych kontroli nie brakuje fotoradarów. Tylko pomiędzy Szczecinem a Redą jest 12 miejsc Foto: Auto Świat
Oprócz policyjnych kontroli nie brakuje fotoradarów. Tylko pomiędzy Szczecinem a Redą jest 12 miejsc

Wybierając się w kierunku jezior mazurskich, ostrzegacz będzie alarmować o odcinkowym pomiarze prędkości. Zainstalowano je na drogach krajowych nr 16 oraz nr 7.

Wyjazd z Warszawy

Wzmożony ruch w stolicy i okolicach został również uwzględniony w najnowszej analizie. Szczególną uwagę warto zwrócić na odcinku krajowej „dwójki” prowadzącej do Mińska Mazowieckiego oraz autostrady A2 w pobliżu Pruszkowa. Policja organizuje wzmożone kontrole również na innych drogach: odcinku z Warszawy do Płońska (DK 7), w Jabłonowie (DK 7) oraz na drodze krajowej nr 8 w kierunku Wyszkowa.