22 maja o poranku dyżurny krakowskiej policji został poinformowany, że na ulicy W. Sławka i E. Heila doszło do uszkodzenia zaparkowanych tam samochodów. Policjanci, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że kilkanaście pojazdów posiadało uszkodzenia w postaci zarysowań lakierniczych lub wgnieceń, część z aut miała także wyrwane lusterka.

Zobacz też: Jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie auta na dziurawej drodze?

Krakowianin tłumaczył się wypiciem zbyt dużej ilości alkoholu

Policjanci szybko ustali sprawcę tego zdarzenia i 24 maja udali się do jego mieszkania na Woli Duchackiej. Pod ustalonym adresem kryminalni zastali zaskoczonego policyjną wizytą 28-latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. W trakcie przesłuchania krakowianin przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Pijany mężczyzna z Krakowa uszkodził kilkanaście samochodów jednego dnia Foto: http://krakow.policja.gov.pl/
Pijany mężczyzna z Krakowa uszkodził kilkanaście samochodów jednego dnia

Zobacz też: Jak to załatwić - auto uszkodzone na parkingu

Ponad 10 tys. zł strat

Wyceniono już stratę części uszkodzonych przez mężczyznę pojazdów – suma ta przekroczyła kwotę 10 tys. zł. Zatrzymanemu przedstawiono na razie zarzuty uszkodzenia 12 pojazdów (nie wszyscy poszkodowani złożyli jeszcze zawiadomienia i formalne wnioski o ściganie karne).

Jak informuje krakowska policja, podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka także nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego lub obowiązek naprawienia szkody.