Przez najbliższe dwa tygodnie remontowane będą obie jezdnie autostrady A4 w rejonie punktu poboru opłat Karwiany (154,7 kilometr autostrady na odcinku 2,6 km), przy wyjeździe z Wrocławia w kierunku Katowic. W związku z pracami, zamknięte zostaną trzy bramki w kierunku Katowic, więc do dyspozycji kierowców pozostaną tylko przejazdy o numerach 9 i 10. 

Objazd A4 Foto: GDDKiA
Objazd A4

W związku z remontem wyznaczono objazd dla samochodów o masie całkowitej do 3,5 tony, który rozpoczyna się przy węźle Wrocław Południe. Kierowcy opuszczają A4 i kierują się na S8 w kierunku Kłodzka, następnie skręcają w drogę wojewódzką 346 (kierunek Oława) i dalej w drogę wojewódzką 395 (kierunek Wrocław). W ten sposób dojadą do węzła autostradowego Wrocław Wschód. Ten sam objazd obowiązuje samochody jadące w przeciwnym kierunku. 

Po zakończeniu prac w Karwianach, ruszy kolejny remont autostrady A4 na trasie Wrocław – Katowice, tym razem w woj. opolskim. To odcinek jezdni południowej w kierunku Katowic, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle (w okolicach Góry Św. Anny). W tym wypadku nie będzie ekonieczności zamykania węzłów i wyznaczania objazdów.