Piąta generacja popularnego Volkswagena Caddy powstaje tylko w Polsce. Już od października 2020 r. Poznań wytwarza odmianę za standardowym rozstawem osi. Na przełomie stycznia i lutego 2021 r. pojawiły się kolejne: osobowa, cargo oraz kempingowa California. Ponadto gamę poszerzono o długo wyczekiwaną wersję z wydłużonym rozstawem osi, czyli Caddy Maxi.

Volkswagen Caddy Maxi - nawet dla 7 osób

Volkswagen Caddy Maxi to już dość spory samochód, który mierzy aż 4,85 m długości. W porównaniu ze standardową odmianą rozstaw osi powiększono o 21,5 cm (297 cm). Tyle wystarczyło, by powierzchnia ładunkowa wydłużyła się do 2,15 m, a pojemność wzrosła do 3,7 m3. To oznacza, że w aucie bez trudu zmieścimy dwie europalety albo dodatkowy rząd foteli (odmiana osobowa dostępna jest z 7 miejscami). W przypadku osobowej odmiany siedzenia w drugim rzędzie można nie tylko składać (w proporcjach 60:40), ale także zdemontować.

U dealerów Volkswagena można już składać zamówienia na nowy model. Do wyboru są wersje benzynowe oraz diesla. Bez względu na rodzaj napędu dostępna jest długa lista opcji, dzięki czemu łatwiej stworzyć indywidualną wersję. Ma to jednak swoją cenę. Wybierając większość opcji, można podwyższyć cenę samochodu nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych (w przypadku wersji ze standardowym rozstawem osi).