Następca Volkswagena Amaroka będzie zbudowany wspólnie z Fordem – poinformował prezes Volkswagen Commercial Vehicles, Thomas Sedran. Będzie to pierwszy wspólny projekt obu producentów. Nowy pick-up prawdopodobnie będzie bazował na platformie Forda, która jest wykorzystywana do budowy Ranger'a.

To jednak ma być początek długofalowej współpracy obu koncernów. W styczniu firmy zdecydowały się opracować w ramach szerszego sojuszu całą gamę pojazdów użytkowych i rozszerzyć współpracę o budowy pojazdów elektrycznych i technologii jazdy autonomicznej.

To miałoby się wiązać w wykupieniem przez Volkswagena części udziałów w Argo AI, którą w 2017 wykupił Ford. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. rozwojem technologii autonomicznej jazdy.

W zeszłym miesiącu The Wall Street Journal poinformował, że Grupa Volkswagena przygotowuje się do zainwestowania 600 milionów USD w Argo. Oznacza to, że każda firma będzie właścicielem połowy udziałów w spółce. Volkswagen zapowiada też inwestycję ok 1,1 miliarda USD na potrzeby działalności badawczo-rozwojowej.