Obie firmy będą używały tego samego bazowego pojazdu dla następnej generacji ich własnych autonomicznych pojazdów. Pozwoli to Uberowi wdrożyć swój własny system jazdy autonomicznej do pojazdu Volvo. Volvo będzie używało tego samego pojazdu do wdrażania strategii autonomicznej jazdy kolejnej generacji.

Volvo i Uber podpisały umowę dotyczącą współpracy przy projekcie, w którym wykorzystane będą najnowsze osiągnięcia autonomicznej jazdy. Samochody mają być całkowicie autonomiczne, tzn. bez kierowcy. Podstawowy pojazd będzie produkowany przez Volvo i kupowany przez Ubera. Koszty wspólnego projektu opiewają na 300 mln dolarów.

„Ponad milion ludzi ginie w wypadkach samochodowych każdego roku na Świecie. Tym tragediom może zapobiec technologia – autonomiczne pojazdy. Nie jesteśmy jednak w stanie zrobić tego sami, stąd też inicjatywa partnerstwa z tak legendarną marką, jaką jest Volvo. Volvo jest liderem w rozwoju systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Łącząc możliwości Volvo i Ubera szybciej sprawimy, aby przyszłość stała się teraźniejszością” – powiedział Travis Kalanick, prezes Ubera.