Zdjęcia przedstawiają Volvo XC40 w wersji R-Design. Łatwo zauważyć, że miejski crossover nie jest mniejszą kopią większych SUV-ów tej marki. Auto naturalnie otrzymało charakterystyczne detale najnowszej stylistyki Volvo, ale ma swój własny styl, nieco odmienny od XC60 i XC90.

Volvo XC40 – świeży powiew w gamie

Ponadto nowy model będzie wyróżniał się szerokimi możliwościami personalizacji nadwozia. Projekt wnętrza również wygląda nieco inaczej niż u większych braci, mimo tego, że na środku deski rozdzielczej umieszczono duży ekran dotykowy, który zastąpił niemal wszystkie przyciski.

Volvo XC40 bazuje na nowej, kompaktowej platformie CMA. Auto ma mieć przestronne i funkcjonalne wnętrze z wieloma przydatnymi schowkami i uchwytami. Crossover otrzyma najnowsze systemy bezpieczeństwa, m.in. półautonomiczny system wspomagania kierowcy Pilot Assist, najnowszą generację City Safety, system Run-off Road, układ Cross Traffic z systemem automatycznego hamowania oraz system kamer 360°.

Nowe Volvo XC40 będzie konkurować z takimi autami, jak Audi Q2 czy Mercedes GLA. Debiut rynkowy powinien nastąpić pod koniec tego roku. Na szczegółowe informacje na temat nowego crossovera musimy poczekać do czasu jego oficjalnej premiery, która odbędzie się 21 września w Studio Volvo w Mediolanie.