Kancelaria Premiera podała dane dotyczące praw jazdy wydanych w minionym roku. Informacje pochodzą z Centralnej Ewidencji Kierowców (CEK). W całym roku, mimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, wydano 293 tys. dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami.

Pewnie nikogo nie zaskoczymy pisząc, że najwięcej dokumentów wydano w województwie mazowieckim (41 098), a najmniej w opolskim (tylko 6 829). Statystyki zdecydowanie uratował czwarty kwartał roku (podobnie zresztą jak w przypadku sprzedaży nowych aut), w którym wydano aż 95 398 praw jazdy (w samym grudniu kierowcy odebrali 33 529 dokumentów). Z kolei najmniej ich wydano podczas pierwszej fali pandemii i wprowadzenia "lockdownu", czyli w drugim kwartale roku - 34 774 sztuki.

Ciekawostką jest jednak to, że w ubiegłym roku wśród nowych kierowców więcej było pań (148 326) niż panów (144 516).

Coraz powszechniejsze staje się zastępowanie fizycznego dokumentu prawa jazdym jego elektroniczną wersją. Według danych podanych przez ministra Zagórskiego już ponad 2,2 mln polaków pobrało aplikację mObywatel, a blisko 900 tys. z nich korzysta z mPrawa Jazdy.