Jak szybko można uzbierać bardzo dużą ilość punktów karnych, przekonał się 23-latek, który urządził sobie rajd po ulicach Góry Kalwarii (pow. piaseczyński). Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miasta zauważyli czarne BMW, którego kierujący w celowy sposób wprowadził swój pojazd w poślizg.

"Kiedy podjęli próbę zatrzymania auta do kontroli drogowej, napotkali opór ze strony siedzącego za kierownicą mężczyzny. Mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie zamierzał się zatrzymać, a w trakcie ucieczki łamał przepisy drogowe jeden po drugim. Jego ucieczkę zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu" — podała asp. Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Dodała, że na długiej liście grzechów znalazły się m.in.: wyprzedzanie na linii podwójnie ciągłej, wyprzedzanie innych pojazdów bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, zmuszanie innych kierujących do wykonywania manewrów obronnych w celu uniknięcia zderzenia.

23-latek w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi usłyszał 12 zarzutów, w tym również jeden dotyczący kierowania pojazdem nie mając do tej uprawnień. "23-latek odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a z nieznajomości przepisów drogowych oraz obowiązującego prawa kierujący będzie musiał się wytłumaczyć w trakcie sądowej rozprawy" — przekazała asp. Magdalena Gąsowska.

autor: Aleksandra Kuźniar