Przetarg na dzierżawę postoju dla taksówek pod Dworcem Centralnym został ogłoszony pod koniec lipca. "Dla porządku tego miejsca, cieszącego się ogromną popularnością wśród taksówkarzy i pasażerów, chcieliśmy, aby zarządzała nim jedna firma" - tłumaczy ZDM.

W sumie wpłynęło 7 ofert, które wahały się od 11 do ponad 22 tys. zł. za miesiąc dzierżawy. Najkorzystniejsza okazała się propozycja złożona przez firmę iTAXI S.A. – 22 263 zł. Nowy dzierżawca będzie miał do dyspozycji ponad 106 mkw. powierzchni, na której mieści się 6 pojazdów.

ZDM zaznaczył, że chce, aby obsługa tego miejsca była prowadzona w sposób uporządkowany, dlatego już dekadę temu zdecydował się na wydzierżawieniu terenu jednej firmie. Dotychczasowy dzierżawca zakończył umowę w styczniu.

Teraz firma iTAXI będzie miała maksymalnie 45 dni na załatwienie niezbędnych formalności. "Po ich dopełnieniu, będziemy mogli podpisać umowę" - przekazał ZDM.

Cena wywoławcza w przetargu wynosiła 10 tys. zł miesięcznie, a okres, na który ZDM podpisze umowę, wynosi 3 lata. Jednym z warunków zawartych w postępowaniu była również konieczność posiadania przez kierowców licencji na wykonanie transportu drogowego taksówką.

Autorka: Marta Stańczyk