quattro Gmbh, czyli spółka-córka koncernu Audi AG, zajmuje się projektowaniem i sprzedażą najbardziej sportowych modeli Audi w wersjach S i RS, produkcją akcesoriów z linii wzorniczej Audi Sport collection oraz indywidualizacją pojazdów w ramach Audi exclusive. Kolejne obszary działalności stanowią marka Audi Sport oraz produkcja sportowych samochodów dla zewnętrznych zespołów wyścigowych.W przyszłości marka Audi Sport ma zyskać jeszcze większą samodzielność.

„Jedenastoletnie doświadczenie Stephana Winkelmanna na czele Lamborghini, z pewnością przyczyni się do dalszego, dynamicznego rozwoju quattro GmbH” – podkreślił Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG.

Winkelmann stał na czele włoskiego producenta z Sant'Agata Bolognese od 2005 roku. Za jego kadencji na stanowisku prezesa zarządu Lamborghini stało się jednym z czołowych producentów supersportowych samochodów na świecie. W 2015 roku, sprzedając 3245 aut, włoska marka osiągnęła historyczny rekord sprzedaży. Wcześniej Niemiec był prezesem zarządu Fiat Auto Austria, Szwajcaria i Niemcy.

Audi RS 7 Sportback
Audi RS 7 Sportback