Sierżant sztabowy Kamil Styrna to funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, który asystuje chorwackiej policji w okresie letnim. Feralnego dnia, kiedy wypadek miał polski autokar, to polski policjant był w trakcie służby w Chorwacji. 6 lipca 2022 r., w sobotni poranek został skierowany wspólnie z lokalnymi funkcjonariuszami, na miejsce wypadku polskiego autokaru. Tragedia wydarzyła się około godziny 5:40 na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia.

Funkcjonariusz przy współpracy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji sprawdził dane pojazdu, tj. ubezpieczenie oraz ważność badania technicznego, a następnie informacje te przekazał chorwackim służbom. Jako że poszkodowani przewiezieni zostali do pobliskich placówek medycznych, mundurowy niezwłocznie udał się w te miejsca, gdzie wspierał chorwackie służby w ustaleniach danych osobowych przewiezionych tam osób oraz podjął próbę ustalenia danych kontaktowych do osób w Polsce, które należało powiadomić o skutkach wypadku. Policjant poprzez możliwość wglądu do rzeczy pozostawionych przez pasażerów pomagał ustalić właścicieli zabezpieczonych bagaży oraz dostarczyć dokumenty pacjentom znajdującym się w szpitalach, dzięki którym chorwacka służba medyczna mogła sporządzić odpowiednią dokumentację.

Polski policjant był jedną z pierwszych osób na miejscu wypadku, wspomagał chorwackie służby i pracował przy wraku autokaru, którym podróżowali polscy pielgrzymi. Teraz policjanci oddelegowani do Chorwacji ściśle współpracują z polską służbą konsularną w Zagrzebiu oraz wykonują dalsze czynności związane z wypadkiem. Od 1 lipca 2021 r. polscy funkcjonariusze pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego.