Logo
Toyota Central Europe
Toyota | Wyprzedaż 2026

Ten sam budżet, większe możliwości. Wyprzedaż potrafi zmienić wybór auta

Toyota | Wyprzedaż 2026
Toyota Central Europe
Materiał reklamowy na zlecenie marki

Czy wasze plany zakupowe też mają czasem trwałość noworocznych postanowień? Człowiek wchodzi do salonu przekonany, że doskonale wie, czego chce. A potem spogląda na samochód stojący obok i zaczyna się kombinowanie. Na szczęście pod koniec roku nawet cenniki potrafią wykazać trochę zrozumienia dla ludzkich słabości.

  • Wyprzedaż rocznika może otworzyć drogę do bogatszej wersji wyposażenia, większego samochodu albo bardziej zaawansowanego napędu. Warto sprawdzić, jak zmieniają się różnice cenowe między modelami
  • Mocniejsza hybryda plug-in może kosztować mniej niż bogato wyposażona klasyczna hybryda. Warto zatem porównywać konkretne wersje samochodów, a nie tylko wysokość rabatów
  • Toyota objęła wyprzedażą rocznika niemal całą gamę samochodów. Wśród przecenionych modeli znalazły się popularne hybrydy: Yaris, Corolla oraz crossover C-HR
  • Hybrydowy Yaris kosztuje od 87 900 zł, Corolla Sedan Hybrid od 107 600 zł, a C-HR Plug-in Hybrid od 147 900 zł. Ten ostatni model jest tańszy od ceny katalogowej o 33 tys. zł
Końcówka roku sprzyja zmianie zakupowych planów. Podczas wyprzedaży rocznika 2026 Toyota obniżyła ceny niemal całej gamy, a maksymalne rabaty sięgają 52 800 zł w przypadku Land Cruisera. Spoglądać powinniśmy jednak nie tylko tam, gdzie upust jest największy. Czasami wystarczy porównać dwa sąsiadujące ze sobą modele, żeby pierwotny wybór wymagał solidnej korekty.
Mały samochód, który ma duże ambicje
Toyota Yaris 2026
Toyota Yaris 2026
Toyota – materiały prasowe

Zacznijmy od kierowcy, który szuka samochodu przede wszystkim do miasta.

Toyota Yaris Hybrid wpisuje się w taki scenariusz doskonale, a podczas wyprzedaży jej cena zaczyna się od 87 900 zł.
Za tę kwotę otrzymujemy układ hybrydowy 1.5 o mocy 116 KM i automatyczną przekładnię e-CVT. W korkach brak konieczności zmiany biegów szybko staje się jedną z tych wygód, do których łatwo przywyknąć. Hybryda korzysta z silnika elektrycznego podczas ruszania i manewrowania, a energię odzyskuje przy hamowaniu. Według WLTP średnie zużycie paliwa może zaczynać się od 3,9 l/100 km. Dla kogoś, kto codziennie przedziera się przez miasto, ten argument przemówi bardzo szybko.
Yaris mierzy niespełna cztery metry długości, co docenimy podczas parkowania. Już podstawowa wersja z roku modelowego 2026 ma automatyczną klimatyzację, kamerę cofania, 9-calowy ekran multimedialny i systemy bezpieczeństwa Toyota T-MATE, w tym adaptacyjny tempomat. Dostępna jest także mocniejsza, 130-konna hybryda.
Tyle że w wyprzedażowym cenniku Yarisa od większej Corolli dzieli mniejsza kwota, niż można przypuszczać.
Niespełna 20 tys. zł i jesteśmy w innym samochodzie
Toyota Corolla sedan
Toyota Corolla sedan
Toyota
Corolla Sedan Hybrid kosztuje od 107 600 zł, czyli o 19 700 zł więcej niż Yaris. Czy warto dopłacić? Jeśli regularnie podróżujemy z rodziną lub pokonujemy dłuższe trasy, większy kompakt ma mocne argumenty.
Układ hybrydowy 1.8 piątej generacji rozwija 140 KM, zapewniając zapas mocy przy wyprzedzaniu. Deklarowane średnie zużycie paliwa zaczyna się od 4,4 l/100 km według WLTP. Corolla ma też przewagę w postaci trzech typów nadwozia: sedan kosztuje od 107 600 zł, hatchback od 114 000 zł, a TS Kombi od 118 000 zł. Wszystkie pozwalają zachować komfort jazdy z automatyczną przekładnią e-CVT, lecz odpowiadają na trochę inne potrzeby.
Trzeba przy tym pamiętać, że najtańszy sedan to wersja Active, natomiast wskazane ceny hatchbacka i kombi dotyczą odmiany Comfort. W tej ostatniej dostajemy m.in. cyfrowe zegary o przekątnej 12,3 cala, multimedia Toyota Smart Connect z ekranem 10,5 cala i 16-calowe felgi aluminiowe.
Dla wielu idealnym rozwiązaniem może być Corolla TS Kombi. Jej bagażnik w wersji 1.8 Hybrid mieści do 596 litrów, co robi różnicę przy rodzinnym pakowaniu. Za 10 400 zł więcej niż w przypadku podstawowego sedana można wybrać praktyczniejsze nadwozie i bogatsze wyposażenie. Dla rodziny, która regularnie wyjeżdża poza miasto, taka dopłata może oznaczać koniec dyskusji o tym, co zostawić w domu.
Kombi czy crossover? Różnica wynosi 2800 zł
Toyota Corolla TS Kombi
Toyota Corolla TS Kombi
Toyota Motor Europe
Corolla TS Kombi Hybrid od 118 000 zł. Toyota C-HR 1.8 Hybrid od 120 800 zł. Zaledwie 2800 zł różnicy między cenami otwierającymi ofertę obu samochodów. Mówimy o odmianach Comfort, choć ich wyposażenie nie jest identyczne.
Corolla TS Kombi stawia na przestrzeń i duży bagażnik. C-HR gra inną kartą: wyrazistym nadwoziem, wyżej umieszczonymi fotelami i charakterystyczną pozycją za kierownicą. Trudno pomylić ją z czymkolwiek innym na parkingu. Warto jednak usiąść także na tylnej kanapie, sprawdzić widoczność i przymierzyć bagaże. Dopiero taka przymiarka pokaże, czy efektowna sylwetka crossovera pasuje do naszych potrzeb równie dobrze jak przestronne kombi.
Podstawową C-HR napędza układ 1.8 Hybrid o mocy 140 KM, znany również z Corolli. Wybór między kombi a crossoverem zależy więc od tego, czy ważniejsza będzie przestrzeń na bagaże, czy podwyższona pozycja za kierownicą i stylistyka. A wyprzedaż pozwala rozważyć oba modele przy zbliżonym budżecie.
33 tys. zł rabatu. Plug-in wygląda bardzo interesująco
Toyota C-HR Tokio Edition
Toyota C-HR Tokio Edition
Toyota Central Europe
C-HR 1.8 Hybrid w wersji Style kosztuje od 139 600 zł. Ma m.in. 18-calowe felgi, reflektory LED, nawigację z ekranem o przekątnej 12,3 cala, czujniki parkowania i bezprzewodową ładowarkę telefonu. Ale kawałek dalej w cenniku czeka propozycja, przy której warto ponownie sięgnąć po kalkulator.
Toyota C-HR Plug-in Hybrid w wersji Comfort Plus kosztuje od 147 900 zł, czyli o 33 000 zł mniej od ceny katalogowej. To tylko 8300 zł więcej niż wspomniana hybryda Style. Porównujemy różne wersje wyposażenia, więc dopłata oznacza przede wszystkim zmianę napędu.
A ta jest odczuwalna. Dwulitrowa jednostka benzynowa współpracuje z mocnym silnikiem elektrycznym. Łącznie układ rozwija 223 KM i pozwala rozpędzić crossovera od 0 do 100 km/h w 7,4 sekundy. To osiągi, które jeszcze niedawno kojarzyły się raczej z usportowionymi kompaktami niż oszczędną hybrydą.
Według cyklu mieszanego WLTP C-HR Plug-in Hybrid przejedzie w trybie elektrycznym do 66 km, a w mieście można nią pokonać do 100 kilometrów. Dla wielu kierowców to dystans wystarczający na codzienne dojazdy. Akumulator można ładować z zewnętrznego źródła energii, a na dalszej trasie samochód korzysta także z silnika benzynowego.
Najwięcej korzyści z plug-ina odniesie osoba, która może regularnie ładować auto w domu lub pracy. Deklarowane zużycie paliwa zależy od poziomu naładowania akumulatora i sposobu użytkowania. Bez wygodnego dostępu do ładowania klasyczna hybryda może być prostszym wyborem. Również dlatego warto zacząć od własnych tras, a dopiero później zachwycać się wynikami zużycia paliwa z katalogu.
Jest jeszcze jeden cenowy smaczek: C-HR 1.8 Hybrid w bogatej wersji Executive kosztuje od 151 400 zł. Plug-in Comfort Plus jest więc od niej tańszy o 3500 zł. Wyposażenie będzie inne, ale zyskujemy znacznie mocniejszy układ napędowy i możliwość codziennej jazdy na prądzie. Właśnie tak wyprzedaż potrafi zmienić sposób patrzenia na gamę modelową.
Jak dobrze wykorzystać wyprzedaż?

Podczas wyprzedaży warto pozwolić sobie na odrobinę niewierności. Oczywiście wobec własnej listy zakupowej.

Zanim zdecydujemy się na upatrzony model, dobrze jest przymierzyć się do samochodu stojącego obok. Może się okazać, że kilka tysięcy złotych różnicy daje nam znacznie więcej przestrzeni albo napęd lepiej dopasowany do codziennych tras. Z dodatkami zachowajmy jednak umiar. Niektóre gadżety zachwycają głównie w dniu odbioru auta, a później przypominamy sobie o nich dopiero podczas sprzedaży.
Jest jeszcze jedna rzecz, która potrafi brutalnie sprowadzić marzenia na ziemię. Dostępność. Wyprzedaż obejmuje ograniczoną pulę samochodów z rocznika 2026, więc wymarzona konfiguracja może już mieć nowego właściciela. Z drugiej strony część egzemplarzy czeka na placach dealerskich i można je odebrać niemal od ręki.
Ostatecznie można przyjechać do salonu po Yarisa, a wyjść z przekonaniem, że jednak lepiej pasuje nam Corolla lub C-HR. I całkiem możliwe, że będzie to decyzja rozsądniejsza od pierwotnego planu. W końcu noworoczne postanowienia też czasem warto zrewidować. Zwłaszcza gdy rozsądek i motoryzacyjna słabość wyjątkowo zgodnie patrzą w ten sam cennik.
Data utworzenia:
Toyota Central Europe
Materiał reklamowy na zlecenie marki
Odpowiedź na pytanie przygotowana przez Onet Czat z AI:
Coś poszło nie tak.Spróbuj ponownie później.
Wyczerpałeś dzienny limit konwersacji z Onet Czatem z AI.Spróbuj ponownie jutro. Pamiętaj, że wciąż możesz korzystać z treści na Onecie!