Policjanci z Żywca zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu bielskiego po intensywnym pościgu, który zakończył się strzałami ostrzegawczymi. Mężczyzna, który wcześniej miał na swoim koncie szereg przestępstw i wykroczeń, próbował ukraść półkę z e-papierosami z jednego ze sklepów w Czernichowie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Sprawca, poruszający się seatem, został odnotowany przez sprzedawczynię, która natychmiast powiadomiła policję. Mimo że próba kradzieży nie powiodła się dzięki zdecydowanej postawie sprzedawczyni, mężczyzna zdołał uciec z miejsca zdarzenia.

Następnego dnia, w trakcie prowadzenia dalszych czynności, policjanci otrzymali informację od sprzedawczyni ze stacji paliw w Czernichowie, że mężczyzna zatankował paliwo i odjechał bez płacenia. Opis samochodu zgadzał się z tym, którym poruszał się sprawca próby kradzieży z dnia poprzedniego.

Policjanci musieli ruszyć w pościg za kierowcą. Padły strzały

Informacja ta została natychmiast przekazana wszystkim patrolom, co zaowocowało szybkim zlokalizowaniem samochodu przez dzielnicowych z Gilowic. Mimo sygnału do zatrzymania, kierujący zignorował go i rozpoczął ucieczkę, co spowodowało podjęcie pościgu.

 Foto: Policja

Sytuacja wymagała interwencji patrolu drogówki z Żywca, który zablokował drogę radiowozem. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się, jadąc z dużą prędkością w kierunku radiowozu i policjanta próbującego go zatrzymać. W obliczu zagrożenia, policjant oddał strzały ostrzegawcze, co skutkowało zatrzymaniem samochodu.

 Foto: Policja

Jak się okazało, 30-letni kierowca posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i miał na swoim koncie wcześniejsze kradzieże i włamania. Jego pasażer uciekł z miejsca zdarzenia, ale policja zna już jego personalia i aktualnie ustala miejsce jego pobytu.

Na miejscu zdarzenia nadal pracują policjanci, technik kryminalistyki oraz prokurator.