Przewoził nowe Tesle z Niemiec do Polski. Miał 0,32 promila, gdy zatrzymał go patrol ITD

Dodaj w Google
Poniżej streszczenie artykułu:
Skrót przygotowany przez Onet Czat z AI, może zawierać błędy.
  • Inspektorzy WITD w Opolu zatrzymali autotransporter przewożący nowe Tesle na autostradzie A4.
  • Kierowca, Białorusin, miał 0,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, co jest wykroczeniem.
  • Transport dotyczył nowych modeli Tesli, prawdopodobnie z fabryki pod Berlinem.
  • Po kontroli, kierowca został przekazany policji w Strzelcach Opolskich.
  • Mężczyzna stanie przed polskim sądem.
Do zatrzymania doszło w piątek 20 grudnia na opolskim odcinku autostrady A4. Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu wytypowali do kontroli lawetę przewożącą samochody marki Tesla. Ciężarówka należała do przewoźnika z Litwy, a kierowcą okazał się Białorusin.

Nowe Tesle z gigafabryki pod Berlinem

Poinformowano, że był to międzynarodowy transport pojazdów z Niemiec do Polski. Patrząc na zdjęcia, można stwierdzić, że to nowe Tesle Model Y (nie miały tablic rejestracyjnych), więc z dużym prawdopodobieństwem elektryki były przewożone z europejskiej fabryki Tesli znajdującej się pod Berlinem.
Kierowca autostransportera miał 0,32 promila
WITD Opole
Kierowca autostransportera miał 0,32 promila

Alkomat potwierdził przypuszczenia

W trakcie standardowej kontroli inspektorzy ITD wyczuli od kierowcy autostransportera silną woń alkoholu. Po przebadaniu go alkomatem okazało się, że mężczyzna miał 0,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli znacznie powyżej dopuszczalnego limitu wynoszącego 0,2 promila, co jest wykroczeniem, stanem po użyciu alkoholu (o stanie nietrzeźwości mówimy powyżej 0,5 promila).
Funkcjonariusze ITD przekazali obcokrajowca policjantom z komendy w Strzelcach Opolskich. Mężczyzna stanie przed polskim sądem.

To jest materiał Premium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytaj słuchaj skracaj

Dołącz do premium
Odpowiedź na pytanie przygotowana przez Onet Czat z AI:
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie później.
Wyczerpałeś dzienny limit konwersacji z Onet Czatem z AI. Spróbuj ponownie jutro. Pamiętaj, że wciąż możesz korzystać z treści na Onecie!