W czwartek 17 września tuż przed godz. 15:00 świebodzińska Policja otrzymała informację, że na autostradzie A2 ciemne Audi zajeżdża drogę innym pojazdom zmuszając kierujących do gwałtownego hamowania. Na miejsce skierowano policjantów ze świebodzińskiej drogówki.

Na węźle komunikacyjnym w Jordanowie, Audi zjechało z autostrady. Kiedy kierujący tym autem zauważył policyjny radiowóz, gwałtownie przyspieszył i omijając kontrolę drogową wjechał na drogę S3. Policjanci podjęli za nim pościg, cały czas pilnując aby jego brawurowa jazda nie zagrażała innym użytkownikom ruchu drogowego.

Kierowca zjechał z drogi S3 w Świebodzinie na rondzie południe i ruszył w kierunku Sulechowa. Tam czekali już policjanci z Zielonej Góry. Audi zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Kierowcą był 51- letni obywatel Rumunii. Za popełnione wykroczenia został zatrzymany i odpowie w trybie przyśpieszonym przed świebodzińskim Sądem.

W związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania pojazdami.

Podczas prowadzonej kontroli drogowej policjanci ustalili również, że w aucie podróżował rodak kierowcy, który w zawiązku z prowadzonym postępowaniem jest podejrzewany o dokonanie oszustwa na autostradzie A2.

Oszustwo polegało na nielegalnej sprzedaży biżuterii, oferowanej jako wyroby ze złota, które w rzeczywistości były  tombakiem. Mężczyzna został również zatrzymany. Okoliczności tego zdarzenia badają funkcjonariusze wydziału kryminalnego.